Türkiye Futbol Federasyonu Düğmeye Bastı A Milli Takımda Prim Ödemeleri Kaldırılıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) A Milli Takım futbolcuları hakkında çıkan prim tartışmalarına son noktayı koydu. Artık Milli takım futbolcularına prim ödemeleri kaldırılıyor.

SPOR 27.01.2017, 09:38
Türkiye Futbol Federasyonu Düğmeye Bastı A Milli Takımda Prim Ödemeleri Kaldırılıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takım'da tartışmaların yaşanmasına ve krizlere sebep olmasına yol açan prim konusunda tarihi bir karar alıyor.

2017 yılının bütçesini bağlayan TFF Yönetim Kurulu, A Milli Takım oyuncularına maç başı prim verilmesiyle alakalı olan ödemelerin tamamını ortadan kaldıracak ve yeni bir sistemele yeniden bir düzen kurulacak. Üzerinde bir karara bağlanan bu sisteme göre, futbolculara 'kazanılan puan ya da maçlara göre prim' uygulamasının kaldırılacağı belirlendi.

YENİ SİSTEM BAŞLIYOR

Sürekli sorunlara sebebiyet veren mevcut uygulamalar yerine, futbolculara, hedefe ulaşmaları halinde FIFA ya da UEFA'dan TFF'ye gelecek primler üzerinde yüzde verilecek. Bu oranların yüzde 30-50 arasında olması bekleniliyor.

Kısacası A Milli takım Dünya Kupası ya da Avrupa Şampiyonası finallerine gitmeye hak kazanırsa bu oranların üzerinden prim alma hakkı kazanacak.

KRİZLERE SEBEP OLMUŞTU

Geçtiğimiz yıl içerisinde en çok konuşulan olaylarından olan A Milli Futbol Takım'da yaşanan prim krizi bu sene son bulacak. 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde forma giyen bazı oyunculara prim verilmediği hakkıında ortaya atılan iddianamelerin hemen ardından Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile A Milli Takım Kaptanı Arda Turan'ın arası gerilmişti.

Fatih Terim, bu konular hakkında kadroya Arda'nın yanı sıra, Selçuk İnan ve Burak Yılmaz'ıda bir süre dahil etmemişti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (1)
remzi 3 yıl önce
çok önceden yapılması gereken geçde olsa tff.tarafından yapılmış.isabetli,yerinde bir karar.