Turnuvanın Fransa'dan Sonraki Favorisi TÜRKİYE

A Milli Basketbol Başantrenörü Ergin Ataman gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ataman Fransa'dan sonra favori olarak gösterilen takım oldukları konusunda değerlendirmelerde bulundu.

SPOR 11.06.2016, 15:23 11.06.2016, 15:28
Turnuvanın Fransa'dan Sonraki Favorisi TÜRKİYE
 A Milli Erkek Basketbol Takım Başantrenörü Ergin Ataman, final serisinde mücadele eden oyuncuların da katılımıyla, en iyi noktaya gelmeyi hedeflediklerini söyledi.

Ataman, Türkiye Basketbol Federasyonunun internet sitesinde yer alan açıklamasında, beş gün süren çok verimli bir kamp geçirdiklerini ve olimpiyat elemelerinde uygulayacakları sistemin temelini burada attıklarını belirtti.

Milli takımın yeni kurulmuş bir ekip olmadığını ve oyuncuların sistemi bildiğini hatırlatan Ataman, "Araya uzun bir sezon girdi ama burada yeni bir sistem ile karşılaşmadılar. Kampın üçüncü gününde sistemimizi hem hücum hem de savunma düzeni anlamında oyunculara tamamen aktarmıştık. Temeli bu kampta oluşturmuş olmamız önemliydi. Oyuncular zaten birbirlerini tanıyorlar ve birbirlerinin özelliklerini çok iyi biliyorlar. Her geçen gün daha iyiye gideceğiz. Oyuncuların bildiğini söylediğim düzenlerin takım halinde çok daha iyi algılanıp uygulanacağı günler yakındır." ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman, turnuvanın en iyi beş numara rotasyonunun milli takımda olacağını ve oyun kurucu pozisyonunun eleme yapma konusunda en çok güçlük çekeceği nokta olacağını aktardı.

Dış otoriteler tarafından Fransa'dan sonra Türkiye ve Kanada'nın favori görüldüğünü ve önceliklerinin aşama aşama düşünmek olduğunu dile getiren Ataman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kanada, potansiyeli olan tehlikeli bir takım ve bizim için kapalı bir kutu. Turnuvanın favori takımı Fransa ile yarı finalde ya da finalde karşılaşırsak kazanmak adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Şimdiden olası bütün rakiplerimizi incelemeye aldık ve onların hazırlık maçlarının tamamını da izleyip analiz edeceğiz. Geçen sene Avrupa Şampiyonası'nda Fransa'ya çeyrek final öncesinde kaybettik ama otuz bin kişinin önünde, ev sahibi Fransa'ya kaybettiğimizi hatırlatırım. Üstelik Filipinler'e geçen sene ile aynı kadroya sahip olarak gelebileceklerini de düşünmüyorum. Kimsenin saha avantajı olmayacak. Ben iyi çalışıp iyi bir maç çıkardığımız takdirde Fransa'yı yenebileceğimizi düşünüyorum." 

AA
Kamupersoneli.net  | Ankara
Yorumlar (0)