60 KPSS Puan Şartıyla Sosyal Yardım İnceleme Memuru Alım İlanı Yayımlandı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) memur alım ilanlarını siz okuyucularımıza belirli aralıklarla aktarıyoruz. Bu kapsamda 4 farklı SYDV tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarını siz okuyucularımız için derledik. İlanlarda yer alan kadrolar ve başvuru koşullarını haberimizde aktarıyoruz.

60 KPSS Puan Şartıyla Sosyal Yardım İnceleme Memuru Alım İlanı Yayımlandı

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza Türkiye'nin farklı şehirlerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca yayımlanan memur alım ilanlarını aktarıyoruz. 

Bu kapsamda siz okuyucularımıza memur ve işçi alımı için ilan yayımlamış olan 4 farklı SYDV'nin alım ilanlarını derledik. İşte söz konusu alım ilanlarında dair bilinmesi gerekenler. 

ALIM YAPACAK SYDV VE ALIM YAPILACAK KADROLAR

Memur veya işçi alımı için ilan haberimizin başında da belirttiğimiz gibi dört farklı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bulunuyor. Bu vakıflardan ikisi yayımladıkları ilanlarında memur alımı yapacağını duyururken 2 SYDV ile işçi pozisyonlarında alım yapacağını açıkladı. 

Buna göre memur alımı yapacağını açıklayan SYDV'ler alım yapacakları pozisyonlar şu şekilde; Muğla Fethiye SYDV yayımladığı alım ilanında Sosyal Yardım İnceleme Memuru alımı yapacağını duyurdu. Hatay Erzin SYDV'de yayımladığı ilanında Büro Görevlisi ve Sosyal Yardım İnceleme Memuru kadrolarına alım yapacağını açıkladı.

İşçi alım ilanı yayımlayan SYDV'ler arasında ise Burdur Bucak SYDV Amaca Yönelik Personel alımı yapacağını açıklarken Burdur Tefenni SYDV de aynı pozisyondan Amaca Yönelik Personel kadrosundan 3 personel alımı yapacağını ilan etti. 

SYDV İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından yayımlanan alım ilanlarına başvuru yapacak adayların dikkat etmesi gereken en önemli koşullar arasında eğitim, KPSS ve ikamet şartları yer alıyor. Vakıflar söz konusu alımları kendi ihtiyaçları kapsamında yaptıkları için bu alımlarda çok sayıda öze başvuru koşulu talep edebiliyorlar. İşte SYDV başvuru koşulları;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilanın yayımlandığı şehirde ve ilçede ikamet ediyor olmak (bu şart değişkenlik göstermektedir), bilgisayar ve Office programlarını ileri düzeyde kullanmak. B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak (Bu şart tüm vakıf birimleri için geçerli değil)

SYDV İLANLARINA NASIL ULAŞILIR?

SYDV ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar öncelikle ilanın yayımlandığı SYDV'nin bulunduğu ilçenin internet sitesini ziyaret etmeli. Eğer adaylar ilanlara bulundukları ilçelerin internet sayfaları üzerinden ulaşamazlarsa vakfın kendisine ait internet sitesi üzerinden ya da https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/Login.aspx veya https://sosyalyardimlar.aile.gov.tr/ web sayfalarından ilanlara ulaşabilirler. Adaylar ayrıca ilgili vakıfların İnsan Kaynaklarını arayarak da ilanlar hakkında bilgi alabilirler. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)