60 KPSS Puan Şartıyla Sosyal Yardım Personeli Alım İlanı Yayımlandı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları 60 KPSS puan şartıyla personel alımları yapıyorlar. Bu kapsamda 3 farklı SYDV tarafından yayımlanan Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alım ilanlarına ilişkin detayları sizlerle buluşturuyoruz.

60 KPSS Puan Şartıyla Sosyal Yardım Personeli Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye'nin farklı şehirlerinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarını siz okuyucularımızla belirli aralıklarda paylaşıyoruz. 

Bu çerçevede siz okuyucularımıza Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi kadrosu için personel alım ilanı yayımlamış 3 farklı SYDV'nin alım ilanlarını derledik. İşte söz konusu alım ilanlarına dair bilinmesi gereken ayrıntılar. 

SYDV MEMUR ALIMLARINA GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

SYDV'ler tarafından yayımlanan memur alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların ilanı yayımlayan SYDV tarafından belirlenen tüm koşullara haiz olmaları gerekiyor. SYDV memur alımlarında adaylardan çeşitli alanlarda çok sayıda özel koşul talep edilebiliyor. 

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza bu genel ve özel başvuru koşullarını sizlere aşağıda detaylarıyla paylaşıyoruz. 

Genel Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilanın yayımlandığı şehirde ve ilçede ikamet ediyor olmak (bu şart değişkenlik göstermektedir), bilgisayar ve Office programlarını ileri düzeyde kullanmak. B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak (Bu şart tüm vakıf birimleri için geçerli değil)

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Tekirdağ Hayrabolu SYDV Personel Alım İlanı; 

İlana özel başvuru koşulları arasında, ''4 Yıllık Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak. (Vakfımız mütevelli heyetince Fen Edebiyat Fakültesi (Sosyoloji, Psikoloji, PDR) Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme, Maliye) Sağlık İşletmeciliği, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümleri tercih edilebilir.), En az B sınıfı ehliyete sahip olmak ve aktif olarak araç kullanabiliyor olmak, Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olmalı'' şartları yer alıyor. 

Muğla Fethiye SYDV Personel Alım İlanı; 

İlana özel başvuru koşulları arasında, ''Bölüm şartı aranmaktadır: a- Sosyal Yardım İnceleme Görevlileri için 4 Yıllık Yükseköğretim Kurumlarına bağlı; İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, Fen-Edebiyat-İnsani Bilimler Fakültesi, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinden mezun olanlar, Sürücü belgesi şartı aranmaktadır: - En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak Vakfın bulunduğu ilçe sınırları içerisinde ikamet edilmesi gerekmektedir.'' şartlarını bulunuyor. 

Aydın Köşk SYDV Personel Alım İlanı

İlana özel başvuru koşulları arasında, ''ÖSYM tarafından yapılan geçerli 2017 veya 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 4 yıllık Yüksek Öğretim Kurumlarının Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, Aday, vakfın bulunduğu Köşk İlçesi sınırları içinde 15.07.2018- 07.09.2018 tarihlerini kapsayan süre boyunca ikamet ediyor olmalı ve bunu belgelemeli,'' şartları yer alıyor. 

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

SYDV memur alım ilanlarına ulaşmak isteyen adaylar ilanı yayımlayan SYDV'nin bulunduğu ilçenin internet sitesi üzerinden ya da vakfın kendisine ait internet sitesi üzerinden ilanlara ulaşabilirler. Adaylar ilanlara ulaşmak ve tüm detayları görüntülemek için ayrıca https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/Login.aspx veya https://sosyalyardimlar.aile.gov.tr/ web sayfalarını da kullanabilirler. 

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)