60 KPSS Puanıyla SYDV'ler Yardımcı Hizmet, Sosyal Yardım ve Büro Personeli Alımı Yapıyorlar

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza farklı şehirlerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yayımlanan alım ilanlarını belirli aralıklarla aktarıyoruz. Temmuz ayının girmesinin ardından yapılan başvuru süreci devam eden SYDV alım ilanlarını haberimizde aktarıyoruz.

60 KPSS Puanıyla SYDV'ler Yardımcı Hizmet, Sosyal Yardım ve Büro Personeli Alımı Yapıyorlar

Türkiye geneli farklı şehirlerde ve ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yayımladıkları ilanlar ile kadrolarında eksik bulunan birimlere personel alımı yapacaklarını ilan ediyorlar. Çeşitli platformlar üzerinden yayımlanan ve başvuru süreci devam eden SYDV memur alım ilanlarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

SYDV MEMUR ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Bilindiği üzere SYDV memur alım ilanları için talep edilen başvuru koşulları ilanı yayımlayan vakıf tarafından belirleniyor. Bu koşullar arasında özel şartlarla beraber genel şartlarda yer alıyor. İlanlarda yer alan genel şartları sizlere aşağıda aktarıyoruz. İlanlarda yer alan özel şartları ise siz okuyucularımıza ilan detayları kısmında detaylı şekilde aktaracağız. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak,, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilanın yayımlandığı şehirde ve ilçede ikamet ediyor olmak (bu şart değişkenlik göstermektedir), bilgisayar ve Office programlarını ileri düzeyde kullanmak. B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak (Bu şart tüm vakıf birimleri için geçerli değil)

İLANLARA DAİR DETAYLAR

Çeşitli platformlar üzerinden yayımladıkları ilanlar ile alım yapacağını açıklayan 5 farklı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bulunuyor. Bu vakıflar ve bu vakıflar tarafından yayımlanan ilanlara dair detaylar ise şu şekilde;

İzmir Karabağlar SYDV Personel Alım İlanı

İzmir Karabağlar SYDV tarafından yayımlanan ilana göre alımlar Yardımcı Hizmet Görevlisi pozisyonuna yapılacak. KPSS şartının yer almadığı ilana Üniversitelerin herhangi bir lisans programından mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. İlanda ilçe sınırları içinde ikamet etme şartı da özel şart olarak belirtilmiş. 

İstanbul Pendik SYDV Personel Alım İlanı

İstanbul Pendik SYDV vakıf bünyesinde görevlendirmek üzere Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi pozisyonuna alım yapacağını duyurdu. Üniversitelerin 4 yıllık İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde bulunan herhangi bir bölümden veya Sosyal Hizmetler ,Sosyoloji, Psikoloji bölümünden mezun adayların başvuru yapabileceği ilanda yaş şartı bulunuyor. 35 yaş şartının bulunduğu alım ilanında KPSS'den 60 puan almış olmak şartı da yer alıyor. 

Artvin Kemalpaşa SYDV Personel Alım İlanı

Artvin Kemalpaşa SYDV personel alım ilanına göre vakıf Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi pozisyonu için personel alımı yapacak. 4 Yıllık Yükseköğrenim Kurumlarından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümlerinden herhangi birinden, Siyasal Bilgiler Fakültesi bölümlerinden herhangi birinden, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile Sosyal Hizmetler Bölümlerinden mezun olan adayların başvuru yapabileceği ilanda KPSS şartına ilişkin koşul belirtilmemiştir. İlanda ilçe sınırları içinde ikamet etme şartı da özel şart olarak belirtilmiş. 

Kastamonu Abana SYDV Personel Alım İlanı

Kastamonu Abana SYDV yayımladığı ilanında Hasta ve Yaşlı Öz Bakımına Destek Elemanı, Yaşlı ve Hasta Bakım Elemanı kadrolarına personel alımı yapacağını açıkladı. En az ilkokul mezunu ve kadın adayların başvuru yapabileceğinin açıklandığı ilanda ise KPSS puan şartı yer almıyor. 

Artvin Ardanuç SYDV Personel Alım İlanı

Artvin Ardanuç SYDV ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere yayımladığı personel alım ilanında 2016 ve 2017 KPSS'den en az 60 alan adayların başvuruda bulunabileceği Büro Görevlisi pozisyonu için personel alımı yapacağını duyurdu. İlanda eğitim şartı; 4 Yıllık Yükseköğretim Kurumlarından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi fakültelerinden mezun olmak, İşaret Dili Eğitimi almış olmak ve belgelemek.(Tercih sebebi)'' olarak ilan edildi. İlanda ilçe sınırları içinde ikamet etme şartı da özel şart olarak belirtilmiş. 

BAŞVULAR ŞAHSEN YAPILACAK?

SYDV personel alım ilanlarına ilişkin tüm detayları ilanı yayımlayan SYDV'nin internet sitesi ya da ilanın yayımlandı SYVD'nin bulunduğu ile veya kaymakamlığına ait internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. İlana dair detaylar için ayrıca ilanı yayımlayan vakfı arayarak da bilgi alabilirsiniz. SYDV işçi ve memur alım ilanlarına başvurular genellikle ilgili ilçede bulunan vakıfa şahsen yapılır. Adaylar ilanlara dair detaylara ayrıca, https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/Login.aspx internet adresi üzerinden de ulaşabilirler.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)