Düşük KPSS Puanıyla ya da KPSS Şartsız SYDV'lere Memur ve İşçi Alınıyor

Türkiye'nin farklı şehirlerinde ve ilçelerinde bulunan 6 farklı SYDV memur ve işçi alımı için ilan yayımladılar. SYDV'ler tarafından yayımlanan bu ilanların bazılarına 60 KPSS puanıyla başvuru yapılırken bazı SYDV'ler adaylardan KPSS şartı talep etmediler. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Düşük KPSS Puanıyla ya da KPSS Şartsız SYDV'lere Memur ve İşçi Alınıyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarını düzenli aralıklarla siz okuyucularımıza aktarıyoruz. Bu kapsamda yayımlanan alım ilanlarında yer alan açık kadroları, adaylardan talep edilen başvuru koşullarını ve alım yapılacak SYDV'leri sizlere aktarıyoruz. İşte detaylar;

MEMUR VE İŞÇİ ALIM İLANI YAYIMLAYAN SYDV'LER

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları personel alım ilanlarını çeşitli platformlar üzerinden yayımladıkları ilanlar ile adaylara duyuruyorlar. Buna göre alım ilanı yayımlayan kurumlar arasında, Bursa Mustafakemalpaşa SYDV, Kütahya Dumlupınar SYDV, Yozgat Sorgun SYDV, İzmir Karşıyaka SYDV, Kastamonu Abana SYDV, Konya Altınekin SYDV yer alıyor. 

SYDV MEMUR VE İŞÇİ ALIMLARINA GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

SYDV'ler tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarına başvuru yapacak adayların tamamının sağlamaları gereken bazı başvuru koşulları bulunuyor. Bu koşullar Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan koşullar olmakla beraber tüm adayların sağlanması isteniyor. Ayrıca aşağıda yer alan koşullar arasında SYDV'ler tarafından talep edilebilecek özel koşullarda bulunuyor. İşte detaylar,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, ilanın yayımlandığı şehirde ve ilçede ikamet ediyor olmak (bu şart değişkenlik göstermektedir), bilgisayar ve Office programlarını ileri düzeyde kullanmak. B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak (Bu şart tüm vakıf birimleri için geçerli değil)

Adayların ayrıca alım işlemleri sırasında yapılacak olan güvenlik soruşturması sonuçlarının da olumlu olması gerekiyor. 

KADRO DETAYLARI

* Bursa Mustafakemalpaşa SYDV yayımladığı ilanında; Üniversitelerin en az 4 yıllık İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin bölümlerinden, Halkla İlişkiler, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, ve Sosyoloji bölümlerinden mezun olan adaylar arasından Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi alımı yapacağını duyurdu. İlanda 60 KPSS puan şartı, İkamet şartı yer alıyor. 

* Kütahya Dumlupınar SYDV personel alım ilanında, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmak ve Muhasebe bilgilerini öğrenebilme becerisine sahip olmak, şartlarını sağlayan Büro Görevlisi alımı yapacağını duyurdu. 60 KPSS puan, B sınıfı ehliyet ve ikamet şartı var. 

* Yozgat Sorgun SYDV personel alım ilanında, lisans mezunu adaylar arasından Büro Görevlisi alımı yapılacağı duyuruldu. İlanda 60 KPSS puan şartı, Kadın olmak şartı, Ehliyet, İkamet ve Klavye yazım yeteneği iyi olmak şartı bulunuyor. 

* Kastamonu Abana SYDV personel alım ilanında, Kastamonu Abana SYDV personel alım ilanında en az ilkokul mezunu kadın adayların başvuru yapabileceği hasta bakım personeli, öz bakıma destek elemanı, yaşlı bakım elemanı alımı yapılacağı ilan edildi. KPSS şartının olmadığı alım ilanında ikamet şartı bulunuyor. 

* İzmir Kaşıya SYDV personel alım ilanında, en az ilkokul mezunu temizlik personeli alımı yapılacağı açıklandı. KPSS şartının olmadığı alım ilanında ikamet şartı bulunuyor. 

* Konya Altınekin SYDV personel alım ilanında, Hasta ve Yaşlı Bakım Personeli alımı yapılacağı açıklandı. Okur yazar ve kadın adayların başvuru yapabileceği alım ilanında ikamet şartı ve ev hizmetleri aile ve tüketici bilimleri sertifikası şartı bulunuyor.

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türkiye genli farklı şehir ve ilçelerde yer alan 6 farklı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yayımlanan alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar, ilanın yayımlandığı ilçenin resmi internet sitesi üzerinden ilanlara ulaşabilirler. Çoğu SYDV başvuruları şahsen yapılmasını talep ederken bazı elektronik olarak yapılabiliyor. Bu konuda detaylı bilgiyi kurumu arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca başvuru işlemleri için https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/Login.aspx veya https://sosyalyardimlar.aile.gov.tr/ internet adreslerini kullanabilirsiniz. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)