Yeni SYDV İlanları Yayımlandı! KPSS Şartsız Memur ve İşçi Alımı Yapılıyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Ağustos ayının girmesinin ardından yeni ilanlar yayımladılar. SYDV'ler tarafından yayımlanan memur ve işçi alım ilanlarını haberimizde siz okuyucularımız için derledik.

Yeni SYDV İlanları Yayımlandı! KPSS Şartsız Memur ve İşçi Alımı Yapılıyor

Bilindiği üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları her şehirde ve her ilçede hizmet ediyorlar. Bu kapsamda bu vakıflara KPSS puanıyla memur ve KPSS şartsız işçi alımı yapılıyor. 

Ağustos ayının gelmesinin ardından memur ya da işçi alımı için ilan yayımlayan SYDV'lerin ilanlarını siz okuyucularımız için derledik. 

MEMUR VEYA İŞÇİ ALIMI İÇİN İLAN YAYIMLAYAN SYDV'LER

Çeşitli platformlar üzerinden memur ya da işçi alımı için ilan yayımlayan toplam 5 farklı SYDV bulunuyor. Bu kapsamda KPSS şartı olmadan memur alımı yapacak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları arasında İzmir Ödemiş SYDV ile Diyarbakır Bismil SYDV bulunuyor. 

Yayımlanan ilanlar ile işçi alımı yapacak SYDV'ler işçi şu şekilde; Ordu SYDV, İzmir Burak SYDV ve Burdur Karamanlı SYDV. Bu vakıflarda KPSS şartsız işçi alımı yapacaklar. 

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILIYOR

Memur alım ilanı yayımlayan İzmir Özdemiş SYDV tek bir pozisyonda alım yapacak. Muhasebeci alımı yapacak olan vakıf İktisadi ve İdari Bilimler Mezunu olmak ve Ödemiş'te 6 aydır ikamet ediyor olmak şartı arıyor. 

Diyarbakır Bismil SYDV ise 3 pozisyonda alım yapacak. Büro Personeli, Muhasebeci ile Sosyal Yardım ve Hizmet Görevlisi alımı yapacak olan vakıf adaylardan Büro Personeli ile Sosyal Yardım Hizmet Görevlisi için, ''4 Yıllık Yükseköğretim Kurumlarından herhangi birinden mezun olmak (Kamu Yönetimi, Elektrik Elektronik Mühendisi, Mühendisi, Gıda Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ile Sosyal Hizmetler Bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak tercih sebebidir.'' açıklamasını yayımladı. Muhasebeci için ise vakıf Kamu Yönetimi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (Maliye, İşletme, İktisat, Ekonometri ve Muhasebe) bölümü mezunu olmak şartı var. İlanda ayrıca 6 aylık ikamet koşulu da bulunuyor. 

Ordu SYDV ilkokul mezunu Şoför, Burdur Karamanlı SYDV ilkokul mezunu Temizlik Personeli ve Burdur Bucak SYDV ise Amaca Yönelik Personel alımı yapacağını ilan etti. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları personel alım ilanlarını çeşitli platformlar üzerinden yayımladıkları ilanlar ile adaylara duyuruyorlar. Bu ilanları görüntülemek isteyen adaylar öncelikle ilanın yayımlandığı il, ilçe veya kaymakamlığına ait internet sitesini görüntüleyebilirler. İlanlara bu siteler üzerinden ulaşamayan adaylar ise https://appext.aile.gov.tr/vakifilan/Login.aspx veya https://sosyalyardimlar.aile.gov.tr/ internet adresleri aracılığıyla ilanlara dair detaylara ulaşabilirler. 

SYDV ilanlarına başvurular genellikle şahsen yapıldığından dolayı bu SYDV'lerin telefonlarına ulaşarak başvurulara dair detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (2)
Serkan 2 ay önce
İkamet şartı tamamen kaldırılmalıdır
Yusuf ARSLAN 1 yıl önce
Bilgi