Almanya’ dan Facebook’a Gizlilik Ayarı

Almanya, Whatsapp bilgilerinin Facebook tarafında kullanılması konusunda tepkilerini dile getirdi.

TEKNOLOJİ 28.09.2016, 09:29 28.09.2016, 09:34
Almanya’ dan Facebook’a Gizlilik Ayarı
Gizlilik konusuna verdiği önemle tanıdığımız Almanya, Facebook’ ile problemler yaşıyor. Whatsapp bilgilerinin Facebook ile paylaşılması, gizliliğe gölge düşüren bir hamle olarak ifade ediliyor ve paylaşım işleminin kesilmesini, daha önceden paylaşılan verilerin de kullanılmamasını talep ediyor.

Almanya zaten geçtiğimiz günlerde Whatsapp bilgilerinin Facebook ile paylaşım ayarlarına yönelik bir problem olduğunu dile getirmiş, gizlilik kurallarının ihlal edildiğini ifade etmiş, hatta bunun düzeltilmesini istemişti.

Facebook bu bilgileri nerede kullanıyor, kullanıcılara bir zararı var mı?

Facebook aldığı bilgileri reklam gösterimlerinde, önerilen arkadaş listesinde, sayfalarda, gruplarda kullanarak kullanıcı deneyimini zenginleştirmeye çalışıyor. Ancak reklam gösterimleri konusunda ciddi gelirleri olduğunu bildiğimiz Facebook’ un bu bilgilerden vazgeçeceği pek düşünülmüyor. Zira özellikle geçen günlerde yaşanan reklam gösterimi skandalından sonra, bu sürecin hemen başlatılması pek mümkün görünmüyor.

Facebook reklamlarında bir problem var.

Video reklam gösterimlerinin epey yüksek gösterdiğine dair bir iddia, yurtdışında bir ajans tarafından ortaya atılmıştı. Facebook, konuyla alakalı inceleme yaparak problemi ortadan kaldıracağını aktarmış, ancak şuan için bir çalışma yapılmamıştır.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)