Apple'dan iPhone Hamlesi! Lightning Girişi Kaldırılacak!

Dünya devi Apple tarafından yeni bir hamle geldi ve şirketin yıllardan beri devam eden ve şirket ile standart hale gelen iPhone ve iPad'ler üzerinde kullanılan Lightning konektöründen vazgeçeceği bildirildi... İşte ayrıntılar.

Apple'dan iPhone Hamlesi! Lightning Girişi Kaldırılacak!

Apple şirketi yıllardar beri devam eden standart durumdan vazgeçecek ve  iPhone ve iPad'ler üzerinde kullanılan Lightning konektöründen vazgeçecek.

2019 yılı Eylül ayında ilk defa karşımıza çıkacak olan yeni model iPhone'larda artık Lightning girişi değil, USB-C girişi yer alacak ve iPhone'lar diğer Android cihazlarla da uyumlu hale gelecek...

iOS 13'ün ilk beta sürümüne bakıldığında Apple'ın USB Type-C'ye geçiş yapacağı görülüyor. iOS 13 beta yüklü iPhone'un kurtarma modu animasyonu artık Lightning kablosunu göstermiyor. Bunun yerine ekrana USB-C konektörüne sahip bir kablonun geldiğini görüyoruz.

Böylece iPhone'larda bir dönem sona erecek ve lightning kablolar artık sadece eski model iPhone'larla uyumlu olacak.

Şirket, bu yıl üç yeni iPhone modelinin duyurusunu yapacak. iPhone XI ya da iPhone 11 adını taşıması kuvvetle muhtemel yeni telefonların hangi özelliklerle geleceği ise henüz belirsiz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE