Apple Poşet Patenti Aldı!

Apple, şaşkınlık uyandıracak bir gelişmeyle daha karşımızda. Apple' ın son hamlesi, bir poşet için aldığı patent.

TEKNOLOJİ 23.09.2016, 08:40 23.09.2016, 08:54
Apple Poşet Patenti Aldı!
Apple, en büyük teknoloji ve işletim sistemi devleri arasında yer almasına rağmen; birçok kulvarda farklı çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmaları arasında yenilenebilir enerji, otonom sürüş teknolojileri ve daha fazlası da mevcut. Patent konusundaki ısrarlarını bildiğimiz ve son derece özgün işler çıkartan Apple, bu defa ilginç bir patent ile gündeme gelmiş durumda.

Aldığı patent ile soru işaretlerinin uçuşmasına neden olan Apple' ın patent konusunda verdiği dilekçenin örneği dahi sosyal medya platformlarında dolanır durumda. Bu patent içeriğine geçmeden önce, Apple' ın poşeti neden bu kadar değerli gördüğü konusundaki merakı giderelim.

Apple ürünlerinin taşınırken, saplarının kopup yırtılması ya da ürünlere zarar gelmemesi adına; tamamen yenilenebilir bir malzeden üretilen bu  poşetin ismi "Apple Bag" veya "iBag" olabilir. Apple bu konuda da taklit edilmesini istemediği ve kendi denetiminde bulunması adına patenti almış durumda. 

Yakın zaman içerisinde tüm Apple ürünlerinde kullanılması beklenen bu poşetinde medyada epey ses getireceğine kesin gözüyle bakılırken, kullanılan malzemenin detayları da merak konusu haline geldi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)