Avrupa Birliği Komisyonu Uyardı: Whatsapp ve Skype Altyapı Değişikliğine Gidecek!

Avrupa Birliği Komisyonu, iki önemli uygulama için alt yapı değişikliği uyarısında bulundu.

TEKNOLOJİ 19.09.2016, 13:48 19.09.2016, 14:00
Avrupa Birliği Komisyonu Uyardı: Whatsapp ve Skype Altyapı Değişikliğine Gidecek!
Avrupa Birliği Komisyonu, Dünya' nın en çok tercih edilen uygulamalarından ikisi olan ve kulvarlarının devleri olarak nitelendirilenlere adeta bayrak altından sopa gösterdi. Whatsapp ve Skype gibi iki dev isme uyarıda bulunan komisyon, altyapılarında değişikliğe gidilmesi yönünde uyarıda bulundu.

Bilindiği üzere Avrupa 5G teknolojisine adım atmaya çalışıyor. Bu nedenle de altyapılarında ve bir çok telekominikasyon faaliyetinde buna göre çalışmalar yürütüyor. İlgili çalışmalar kapsamında da bilgi güvenliği, acil durum ulaşılabilirliği ve alt yapısı üzerine konular oldukça gündemde.

Yaptırımlar uygulanacak.

Bilgi güvenliğine ve acil durum ulaşılabilirliğine değinildiği bu çalışmalar derecesinde de iki uygulamanın hem yürürlükteki altyapılarını hem de güvenlik politikalarını yeniden gözden geçirmeleri gerekecek. Konuyla alakalı olarak uyarıya kulak asmayan taraflara ise oldukça ciddi yaptırımlar uygulanacak.

5G teknolojisine geçişte iki dev isime uygulanacak olan bu protokol ve altyapı değişikliği de elbette en çok kullanıcılarına yarayacak. Daha güvenli ve daha ulaşılabilir etkileşim&iletişim ikilisinin kapıları açılmış olacak. Bu sayede, hem zor zamanların hem de eğlenceli anların bir numaralı yardımcısı olarak bahsi geçen uygulamalar da anılmaya devam edecekler.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)