Brad Pitt ve Angelina Jolie Başlıklı Facebook Haberlerine Tıklarken İki Kez Düşünün

Ünlü iki çiftin boşanacağı haberlerinin yayılmasının ardından, sosyal medya hırsızları yeni yöntemler uyguluyorlar.

TEKNOLOJİ 28.09.2016, 13:52 28.09.2016, 14:01
Brad Pitt ve Angelina Jolie Başlıklı Facebook Haberlerine Tıklarken İki Kez Düşünün
Dünyaca ünlü yıldız çift Angelina Jolie ve Brad Pitt, geçtiğimiz günlerde boşanacakları yönündeki haberlerle gündemi meşgul ettiler. Sosyal medya gündeminden bir türlü düşmek bilmeyen bu konu, elbette bazı kişilerin de ekmeğine bal sürdü. Yeni yeni hack yöntemleri deneyen bu kişiler, şimdi de ünlü çifti kullanarak sosyal medya platformları üzerinden kişi bilgilerini veya hesaplarını ele geçiriyorlar.

Fox-News tarzı link bağlantılarını Angelina ve Brad' in haberlerini içeriyormuş gibi gösteren bu kişiler, linke tıklayan kişilerin sosyal medya hesaplarına ve kişisel bilgilerine saldırıda bulunuyorlar. Buradan tüm hesabı ele geçiren ve ciddi sorunlar yaratabilen art niyetli kişiler, bankalara erişme imkanına dahi sahip oluyorlar.

Linkleri kontrol edin.

Yayınlanmakta olan linkleri ve siteleri mutlaka kontrol ederek tıklayınız. Aksi halde sosyal medya veya banka hesaplarınız ciddi problemler yaşayabilirler. Önce sosyal medya hesaplarını ele geçiren kötü niyetli kişiler, daha sonrada kişilerin tüm banka ya da kredi kartı bilgilerine erişim gerçekleştirebiliyorlar. Bu gibi kişilerden korunmak için linklere tıklamadan öne iki kez düşünün ve mutlaka kontrol edin.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)