Cep Telefonu Kullanıcıları İçin Yeni Gelişme! Uygulama İndirenlere Güzel Haber

Android telefon sahiplerini yakından ilgilendiren karar açıklandı. Ayrıca bu özelliğin İOS içinde yakın zamanda hazırlanacağı açıklandı. Diğer yandan Google Play Store üzerinden uygulama indirilmesi durumunda kullanıcıların karşılaşacakları yeni özelliğe yer verildi..

TEKNOLOJİ 15.01.2019, 17:57 15.01.2019, 22:35 Kerim Solak
Cep Telefonu Kullanıcıları İçin Yeni Gelişme! Uygulama İndirenlere Güzel Haber

Android telefon sahiplerini çok yakından ilgilendiren önemli bir gelişme var. Google Play Store üzerinden uygulama indirirken kullanıcılar artık bakın neyle karşılaşacak?

Google Play Store'a gelen yeni bir özellik, kullanıcıların uzun süredir ihtiyaç duyduğu bir sorunu ortadan kaldırıyor ve kullanıcılara önemli bir fikir veriyor.

Telefon sahiplerinin en büyük dertlerinden biri yetersiz depolama alanı ve genelde ayarların içinden cihazın hafızasının ne kadarının dolu olduğunu pek çoğumuz kontrol etmiyoruz.

Haliyle uygulama indirmeye kalktığımızda yetersiz alan uyarısı aldığımızda durumu fark ediyoruz.

Google da bunun farkında olacak ki kullanışlı bir çözüm geliştirmiş.

Google Play Store'a giren kullanıcılar Uygulamalarım ve Oyunlarım bölümüne girerek telefonlarında ne kadar boş alan kaldığını görüntüleyebiliyor. 

Böylece kullanıcılar depolama alanına bakarak uygulamalarını dilediği gibi silip daha hızlı bir şekilde yenileri için yer açabiliyor. 

Yorumlar (0)