Dikkat! Gmail ve Yahoo Şifrelerinizi Acil Değiştirin

Yahoo ve Gmail servislerine ait kullanıcı bilgilerinin bulunduğu 1 milyonun üzerinde veri satışa sunuldu. Satış ise Deep Web üzerinden yapılacak.

TEKNOLOJİ 07.03.2017, 16:50
Dikkat! Gmail ve Yahoo Şifrelerinizi Acil Değiştirin

İnternet kullanıcılarının en çok korktuğu durumlardan bir tanesi olan bilgi hırsızlığı hesapların çalınmasıdır. Belirtilen konu yakın zaman büyük bir hacker veya hacker grubu tarafından gerçekleştirildi. Birçok kez internette bilgi hırsızlığı ile karşılaştık. Ancak böyle büyük bir çapta bilgi hırsızlığı ile karşılaşıyoruz. 

HESAPLAR SATIŞA SUNULDU

Hürriyet'in aktardıklarına göre hacker tarafından elde edilen hesaplara ne olduğunu anlayacağımız bir olay yaşandı. SnTzu853 isimli bir hacker, toplam bir milyonu aşkın Gmail ve Yahoo hesabını Deep Web üzerinden satışa çıkardı. Hacker hesapları belli bir Bitcoin karşılığında satışa sundu.

YILLAR ÖNCE ÇALINAN HESAPLAR DA YER ALIYOR

Konu ile ilgili olarak 1 milyonun üstündeki hesabın gerçek olmadığı söylense de bazı Deep Web kullanıcılarının hesapların gerçek olduğunu doğrulamayı başardığı iddia ediliyor. Ayrıca bu bilgiler arasında yıllar önce çalınan hesaplar da yer alıyor.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)