Facebook Messenger Üzerinde Anket Özelliğini Etkinleştirdi

Facebook, Twitter' ın başarılı hamlesini taklit ederek anket özelliğini aktifleştirdi.

TEKNOLOJİ 23.09.2016, 08:54 23.09.2016, 09:03
Facebook Messenger Üzerinde Anket Özelliğini Etkinleştirdi
Twitter ve Facebook arasındaki rekabet bir türlü durmak bilmiyor. İki sosyal ağın da birbirleriyle rekabetinde, en şanslı taraf kullanıcılar olurken; iki sosyal medya platformuda birbirlerinden bazı fikir ve teknik alıntılar yapmaya devam ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde bilindiği üzere Twitter, anket yapma özelliğini aktifleştirmiş ve kullanıcılara sunmuştu. Yoğun olarak kullanılmaya başlayan anketleme özelliği noktasında, Facebook' ta sessiz kalmayarak yeni bir adım attı. Grup mesajlaşmalarında anket yapılabilmesine olanak sağlayan güncellemeyi, messenger kullanıcılarına sundu. 

Şuan için ülkemizde aktifleştirilmemiş olsa da, kısa bir süre zarfı içerisinde Türkiye' deki kullanıcıların da kullanımına sunulacaktır. Bu güncellemeyle beraber artık grup konuşmalarında anket yapılabilecekken, iki büyük platformun sıradaki hamlesinin ne olacağı merak konusu. Yenilik konusunda hızlı adımlar atması gereken tarafın Facebook olması gerekirken, Twitter tarafından da ilginç bir adımın atılacağı görüşleri gelmeye devam ediyor.

Yakın tarihte gelecek en önemli güncellemelerin başında ise canlı yayın uygulamasına yapılacak düzenlemeler olarak görülmesi, bu konudaki soru işaretlerini çoğaltıyor.

Kamupersoneli.net | ANKARA


Yorumlar (0)