Galaxy S10 Özellikleri Nasıl Olacak? Kullanıcılar Merak Ediyor

Dünya teknoloji devi Samsung tarafından piyasaya sunulacak olan Galaxy S10 da önceki amiral gemisi gibi minimum 128GB depolama alanı ile geleceğe benziyor. Ancak özellikleri bununla da sınırlı değil. Peki Galaxy S10 hangi özellikleri bünyesinde barındıracak? İşte bu sorunun cevabı sitemizde.

TEKNOLOJİ 30.10.2018, 17:05 Kerim Solak
Galaxy S10 Özellikleri Nasıl Olacak? Kullanıcılar Merak Ediyor

Samsung şirketi tarafından 2016 yılında piyasaya sürülen Galaxy Note 7'nin 64 GB'lik temel depolama alanı olduğu biliniyor ve bu kapsamda bu zamana kadar gelinen süreçte telefonlar en az 128 GB'lik bir depolama alanına sahipti.

Diğer yandan Samsung'un piyasaya sunacağı Galaxy S10 özelliklerinin nasıl olacağı merak edilirken bir önceki amiral gemisinde yer alan özellik gibi minimum olarak 128GB depolama alanı ile piyasaya çıkabilir.

Hong Kong'da düzenlenen 4G / 5G zirvesinde açıklamalarda bulunan şirketin Mobil Bellek Ürünleri Sorumlusu tarafından alınan detaylara göre UFS 3.0 adı verilen daha yeni ve daha hızlı bir depolama teknolojisi sayesinde Samsung cihazlarında 2019'un başlarından itibaren piyasaya sürülebileceği konuşuluyor.

Kısacası yeni UFS 3.0 teknolojisi sayesinde 3D NAND üretiminde olan yeni geliştirmelerden yararlanabiliyorlar.

Diğer yandan belleğin telefonunuzun daha az yer kaplaması ve üst düzey cihazlarda yer alan depolamadan iki kat daha hızlı olmasına olanak sağlıyor.

Bunun yanı sıra cihazların hızını artıracak ve ayrıca 5G bağlantısının desteğinin telefonunu hazır hale getirebileceği ifade ediliyor.

PEKİ ÖZELLİKLER NASIL OLABİLİR?

Galaxy S10'un depolamasını yapan firma Micron'un 1 TB UFS 3.0 modülleri üzerinde de çalıştığını ve bunun için 2021 yılına kadar hazır olacağı ifade edildi. Ayrıca birkaç yıl içinde 1 TB dahili depolama cihazlarını sunabileceği konuşuluyor.

Galaxy Note 9'un 1 TB depolama alanına sahip ilk telefonlardan biri olacağı reklamı yapılmıştı. Ancak diğer yandan dahili 512GB'lık bellek ve 512GB bir bellek kartı ile ulaşmak mümkün olabiliyor.

Galaxy S10'un 64GB'lık boyutu aynı şekilde çıkarıp çıkarmadığı hala belli değil.

Gelecek sene 25 Şubat'ta başlayacak olan MWC 2019'da Samsung'un Galaxy S10 cep telefonunu duyurmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)