Google Chrome'da Yeni Özellik! Sınırlama Getiriliyor

Google'ın ünlü web tarayıcısı Chrome'un yeni özelliği açıklandı. Uzantılar için verilen gereksiz yetkilendirilmenin kaldırılacağı açıklandı. Yeni özellik hakkında Google'dan yapılan açıklamada ise kullanıcıların verilere erişimlerinin uzantılar açısından sınırlandırılacağı ifade edildi.

Google Chrome'da Yeni Özellik! Sınırlama Getiriliyor

Google Chrome uzantıları için iki yeni sınırlama getirildi...

Sınırlama sayesinde kullanıcı verilerinin ve uzantılarının geliştirilmesiyle beraber gizlenmiş olması bekleniyor... Peki Google Chrome özelliği kullanıcılara nasıl yansıyacak? İşte ayrıntılar..

Mesela Chrome Web Mağazası’ndan indirdiğiniz bir uzantı belli bir göreve hizmet ediyor ancak bu görevi gerçekleştirmenin birden fazla yolu bulunuyor. Chrome, söz konusu uzantıyı görevini en az sayıda hassas veriye ulaşarak tamamlaması için zorlayacak.

Chrome'a gelen bu kısıtlamayla birlikte kullanıcılar tarafından oluşturulan her türlü kişisel iletişim veya içeriğe erişime ihtiyaç duyan Chrome uzantıları da gizlilik politikalarına tabi olacak.

Yeni uygulama sonbahar aylarında hayata geçecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE