banner731

Google' ın Yeni Mesajlaşma Uygulaması: Allo !

Google, Whatsapp' a rakip bir uygulama çıkardı. Üstelik bu uygulama oldukça ses getirecek bir özelliğe de sahip olacak.

TEKNOLOJİ 21.09.2016, 13:57 21.09.2016, 14:06
Google' ın Yeni Mesajlaşma Uygulaması: Allo !
Google, mesajlaşma uygulamaları konusunda epey bir süredir geri planda kalıyor. Özellikle Google Hangouts üzerindeki başarısızlığı da göz önüne alındığında, mesajlaşma uygulamaları konusunda bir türlü istenileni veremediğini söylememiz mümkün.

Ancak; bu sefer Google bekleneni yapmış gibi gözüküyor. Türkiye' de resmi olarak yayınlanmayan ancak, internet üzerinden APK dosyaları indirilebilen bu yeni mesajlaşma uygulamasının ismi " Allo ".

Allo neler sunuyor?

Allo
, Whatsapp' ın materyal tasarıma sahip versiyonu olarak düşünülebilir. İçerisinde konum, fotoğraf/video, ses gönderme gibi fonksiyonları da bulunduran bu uygulamanın diğerlerinden çok farklı bir işlevi olacak. Kendi kendini imha eden, gizli mesajlaşma servisi ile sunulacak bu uygulama, böylelikle yakın zaman içerisinde yoğun olarak tercih edilecek gibi gözüküyor.

Google çizgisini yansıtıyor.

Google hemen hemen her platformunda kullandığı materyal tasarım trendini burada da kullanmış durumda. Uygulamayı gören kişiler, Google eseri olduğunu rahatlıkla tahmin edebilirler. Türkiye' de henüz resmi olarak kullanıma sunulmayan ancak; internet platformlarında dolaşan APK' yı indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamanın, sizin cihazınız için uygun versiyonunu bulmak ve problem yaşamamak için detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)