Google Play Store'dan Uygulama İndirenlere Güzel Haber!

Android telefon sahiplerini yakından ilgilendiren karar açıklandı. Söz konusu Google Play Store üzerinden uygulama indirirken kullanıcılar artık bakın neyle karşılaşacağı merak konusu olurken yeni özellik duyuruldu...

TEKNOLOJİ 14.01.2019, 20:36
Google Play Store'dan Uygulama İndirenlere Güzel Haber!

Android telefon sahiplerini çok yakından ilgilendiren önemli bir gelişme var. Google Play Store üzerinden uygulama indirirken kullanıcılar artık bakın neyle karşılaşacak?

Google Play Store'a gelen yeni bir özellik, kullanıcıların uzun süredir ihtiyaç duyduğu bir sorunu ortadan kaldırıyor ve kullanıcılara önemli bir fikir veriyor.

Telefon sahiplerinin en büyük dertlerinden biri yetersiz depolama alanı ve genelde ayarların içinden cihazın hafızasının ne kadarının dolu olduğunu pek çoğumuz kontrol etmiyoruz.

Haliyle uygulama indirmeye kalktığımızda yetersiz alan uyarısı aldığımızda durumu fark ediyoruz.

Google da bunun farkında olacak ki kullanışlı bir çözüm geliştirmiş.

Google Play Store'a giren kullanıcılar Uygulamalarım ve Oyunlarım bölümüne girerek telefonlarında ne kadar boş alan kaldığını görüntüleyebiliyor. 

Böylece kullanıcılar depolama alanına bakarak uygulamalarını dilediği gibi silip daha hızlı bir şekilde yenileri için yer açabiliyor. 

Yorumlar (1)
peki dolu olan alanı? 10 ay önce
telefonun dolu olan kısmında da neler olduğunu çok iyi biliyordur değil mi ?