Hackerları Yanıltıp Başka Adrese Yönlendiren Sistem Geliştiriliyor

Hackerları sistemlerden uzak tutacak, özel bir teknoloji üzerinde çalışılıyor.

TEKNOLOJİ 19.09.2016, 10:44 19.09.2016, 10:53
Hackerları Yanıltıp Başka Adrese Yönlendiren Sistem Geliştiriliyor
Hackerları; sistemlerden ve büyük veritabanlarından korumak amacıyla sürekli farklı yöntemler denense de gerçekten profesyonel kişilere karşı bunu uygulamak oldukça güç. Mutlaka bir açık, çıkış kapısı bulabilen hackerlara karşı; onları yanıltacak ve boşa vakit kaybettirecek bir sistem geliştirilmesi konusunda başarılı adımlar atılmaya çalışılıyor.

Yürütülmekte olan proje kapsamında, hackerlar sisteme ulaşmaya çalıştıklarında bilgileri kara listeye ekleniyor ve saldırı gerçekleştirmeye çalışan kişilere karşı bu yeni teknoloji aktifleşmeye başlıyor.

Hackerı, sanal sisteme hapsediyor.

Aktifleşen teknoloji, kara listeye alınmış kişiyi yöneticiye bildirerek; hackera karşı bir kalkan oluşturarak boşa vakit kaybettirecek küçük bilgilere ulaşmasına olanak sağlıyor. Yanlış yönlendirmeler ve bilgilendirmelerle hackerın vaktini almaya başlayan sistem, daha o farkında olmadan kendini korumaya almış, varolan güvenlik problemini ortadan kaldırmış oluyor.

Bu sistem öyle sistematik çalışıyor ki, hacker sisteme giriş yapmaya başladığını zannederken aslında sanal bir sistemin içerisine hackerı yerleştiriyor. Hiçbir şeyden haberi olmayan hacker, sisteme giriş dahi yapamadan yönetici tarafından tespit edilmiş bir hale geliyor.

Daha öncesinde kara listeye alınmış bir hackerın tekrar saldırı yapması durumunda da, sistem kişiyi tanıyıp otomatik olarak işlemleri tekrar başlatıyor. 

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)