IMDb'den Ücretsiz Film ve Dizi İzleme Platformu!

Her yıl binlerce saat vakit ayrılan dizi ve filmlerde yeni bir dönem başlıyor. Amerika merkezli olarak hizmetlerine devam eden Amazon'un film ve dizi veri tabanı internet sitesi IMDb, Freedive isminde bir yayın servisi oluşturacağını açıkladı.

TEKNOLOJİ 14.01.2019, 21:51
IMDb'den Ücretsiz Film ve Dizi İzleme Platformu!

Söz konusu yayın servisi, Amazon'un ABD'deki Fire TV müşterilerine sunulacak ve kullanıcılar herhangi bir abonelik olmadan, ücretsiz olarak Freedive'da yer alan içeriği izleyebilecek.

Amazon, platform yayında kaldığı sürece kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini, platformun sadece reklamlarla finanse edileceğini ve 'premium' veya benzeri bir abonelik sistemi olmayacağını belirtti.

The Illusionist, The Last Samurai, Memento, True Romance ve Awakenings gibi filmleri bünyesinde barındıran platforma çok yakında yenileri de eklenecek.

IMDb CEO'su Freedive ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı;

"IMDB Freedive ile kullanıcılar IMDb ve Amazon Fire TV üzerinden bütün film ve televizyon şovlarını ücretsiz bir şekilde izleyebilecek.

Müşteri yorumlarına göre IMDb Freedive'ı geliştirecek ve IMDb mobil uygulamaları olmak üzere hizmetimizi daha geniş kitlelere sunacağız." 

Servis şimdilik sadece Amerika'daki kullanıcıların kullanımına sunuldu. Diğer ülkelere ne zaman açılacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)