banner731

İnsanoğlu Marsa Göç Edebilecek!

Tesla ve Space X şirketlerinin sahibi Elon Musk, Mars' ta kolonileşmek istiyor.

TEKNOLOJİ 28.09.2016, 10:28 28.09.2016, 10:37
İnsanoğlu Marsa Göç Edebilecek!
Uzay Yolculuğu konferansı kapsamında konuşma gerçekleştiren Tesla ve Space X firmalarının sahibi Elon Musk, Mars' ta insanoğlunun yaşam sürebileceğine dikkat çekti. Kolonileşme planından ve bunu nasıl gerçekleştireceğinden bahseden Elon Musk, dinleyenleri hayli şaşırttı.

Saatte 1650 km hıza ulaşabilen uzay araçları yardımıyla 80 günlük bir süre zarfı içerisinde 100 kişiyi Mars'a yerleştirebileceğinin de altını çizdi. Mars'ta kolonileşmeye yönelik çalışmaların yapılmasının gerektiğinin altını çizen Elon Musk, Mars' ta hiç insan yaşamadığını; ancak Dünya' da insan sayısının epey fazlalaştığını dile getirdi. Kalabalık Dünya nüfusuna çözüm olması adına da artık bir kolonileşme girişimlerinin gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Dinleyenleri epey şaşırtan sadece Elon Musk' ın bu sözleri değil, sunumundaki grafikler ve resimlerde şok etkisi yaratmıştı. Yavaş yavaş Dünya' nın renginin değişmesi, Mars' ın kolonileşme fikirlerine öncülük edecek yönlerinin gösterilmesi gibi bir çok sebep, " Acaba Mars' ta kolonileşme gerçekleşebilir mi? sorularının sorulmasına neden oldu.

Eğer Elon Musk bu konuda ısrarcı davranırsa, çok yakın bir dönem içerisinde Mars' ta oturan akrabalarımız, arkadaşlarımız olabilir.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)