Instagram'a Yeni Özelliğini Duyurdu! İşte Instagram Canlı Yayınlarının Yeni Özelliği

Sosyal paylaşım uygulaması Instagram'ın yeni özelliği yapılan duyuru ile açıklandı. Bununla beraber canlı yayın özelliğinin daha kullanışlı olması hedeflendi ve yeni özelliğin son güncelleme ile bütün kullanıcılara sunulacağı açıklandı. İşte Instagram'a Yeni Özelliği. Peki Instagram'a Yeni Özelliği nasıl kullanılacak? İşte Instagram'a Yeni Özelliği hakkında merak edilenler...

TEKNOLOJİ 19.12.2018, 21:30
Instagram'a Yeni Özelliğini Duyurdu! İşte Instagram Canlı Yayınlarının Yeni Özelliği

Sosyal medyada bütün siteler birbirinin kullanıcılarını çekmeye çalışıyor. Bu yüzden de fark yakalayabilmek, bir niş bulabilmek adına pek çok girişimde bulunuyorlar. Fotoğraf blogu olarak başladığı hayatını oldukça aktif bir sosyal ağ olarak devam ettiren Instagram’ın dönüşümü, yeni duyurulan özelliklerle devam ediyor.

Webtekno.com'un haberine göre; Bu özelliklerden birisi, soru işareti çıkartması. Bu çıkartma sayesinde hikayenizde müzik tavsiyesi isteyebiliyorsunuz. Takip ettiğiniz kişilerle beraber canlı yayın yapma şansınız da var. Ayrıca yeni geri sayım çıkartmaları ile etkinliklere ya da duyurulara geri sayım yapmanız mümkün.

Instagram’ın yeni özelliklerinde müzik önemli yer tutuyor. Arkadaşlarınızın hikayesinde yer alan soru işaretine bastığınız zaman, kütüphanedeki müzikleri kullanarak arkadaşlarınıza cevap verebilir, müzikle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca kamera da şarkıların ritmine ve sesine göre tepki verecek özelliklere sahip.

Bu soru işaretini, bir ifluencer’e yayında oldukları sırada soru sormak için de kullanmak mümkün. Bu özelliği kullanmak için birisinin hikayesindeki soru işaretine basıp, canlı yayına geçtiklerinde cevaplamaları için soru sorabiliyorsunuz.

Instagram’ın Questions (Sorular) özelliği iOS ve Android için bugünden itibaren yayına giriyor. Fotoğraf ve video paylaşma özelliği ilk aşamada yalnızca iOS kullanıcısı yayıncılar için aktif olacak olsa da hem Android hem de iOS kullanıcısı seyirciler bu paylaşımları görebilecek. Müzik özelliği de Instagram Müzik özelliğinin kullanılabildiği her yerde kullanıma açılacak.

Yorumlar (0)