banner731

Instagram Beğeni Gizleme Özelliğini Test Etmeye Başladı! Beğeni (Like) Artık Gözükmeyecek!

Instagram geçtiğimiz aylarda kullanıcıların üzerindeki baskının azaltılması adına beğenileri gizleyeceğini duyurmuştu. Söz konusu beğeni gizleme özelliği bazı ülkelerde test edilmeye başladı. Ancak Instagram'ın kararı tartışmalara sahne oldu...

TEKNOLOJİ 18.07.2019, 20:37
Instagram Beğeni Gizleme Özelliğini Test Etmeye Başladı! Beğeni (Like) Artık Gözükmeyecek!

Instagram kullanıcılarına sunulacak beğeni gizleme özelliği bazı ülkelerde test edilmeye başladı.

Instagram yetkilileri kullanıcılar üzerindeki baskının azaltılması için ilk olarak Avustralya ve Japonya’nın da bulunduğu bazı ülkelerde beğeni gizlemeye başladı.

Ayrıca kullanıcılar beğeni gizleme özelliğinin aktif olması durumunda paylaşımlarının altında bulunan diğerleri kısmına tıklayarak paylaşımlarını kimlerin beğendiğini görebilecekler.

Sosyal medya üzerinde daha çok gençlerin özgüven kayıplarının ve yetersiz oldukları hissine kapıldıklarından dolayı Instagram beğenileri gizlemeyi hedefledi.

Konu hakkında BBC’ye bilgi veren Instagram yetkilileri söz konusu beğeni gizleme özelliğinin Mayıs ayında Kanada’da başlayan deneme sürecinin Perşembe gününden itibaren Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, İtalya, Japonya ve Brezilya’da da uygulanacağını belirttiler.

Instagram'ın Avustralya ve Yeni Zelanda sorumlusu Mia Garlick konu hakkında yaptığı açıklamasında;

"Bu denemenin, paylaşımların kaç beğeni aldığı baskısını ortadan kaldıracağını umuyoruz." dedi.

Instagram yöneticisi Adam Mosseri ise yaptığı açıklamasında;

"İnsanların Instagram’da kaç beğeni aldıkları kaygısı yaşamalarını değil, zamanlarını değer verdikleri insanlarla iletişime geçmek için kullanmalarını istiyoruz." dedi.

Yorumlar (0)