Instagram Direct Uygulamasını Kapatacak! Direct Uygulaması Neden Kapatılıyor?

Dünya genelinde en çok kullanıcısı bulunan Instagram, uzun bir süre önce yayınladığı yan uygulaması olan Direct'i kapatacak. Peki Direct Uygulaması neden kapatılacak? İşte ayrıntılar.

TEKNOLOJİ 18.05.2019, 22:28
Instagram Direct Uygulamasını Kapatacak! Direct Uygulaması Neden Kapatılıyor?

Instagram yeni bir kapatma haberiyle kendinden söz ettirmeyi başardı. Instagram Direct Uygulamasının kapatılacağı açıklandı.

Peki Instagram yetkilileri Direct Uygulaması hakkında ne dedi? İşte tüm detaylar...

Direct uygulaması, Instagram içinden de erişilebilen ve kullanıcıların özel olarak diğer kullanıcılarla mesajlaşabilmesine olanak veriyor.

Direct özelliğinin kullanımını artırmak adına şirket, ayrıca yayınladığı Direct uygulamasını indirmeye sunmuş ve kullanan kitlede büyük bir artış yaşanmıştı.

Ancak Instagram, bugün kullanıcılarına gönderdiği yeni mesajında Direct uygulamasını kapatacağını duyurdu. Bunun yerine kullanıcılar artık doğrudan Instagram'ın içinden konuşmalarına devam edecek.

Instagram, Direct uygulamasının fişini çekiyor

Daha önce de Facebook'un içinde bulunan Messenger özelliği ayrı bir uygulamaya dönüşmüş ve milyonlarca kullanıcı bu uygulamayı indirmek zorunda bırakılmıştı. 

Instagram'da ise aynı politikayı sürdürmeyen şirket; WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger'ı bir araya getirmeye çalışıyor ve entegrasyon süreci devam ediyor.

Yorumlar (0)