Instagram Kullanıcılarına Kötü Haber! O Hesaplar Engellenecek

Sosyal paylaşım uygulaması Instagram kullanıcılarına kötü bir haber geldi... Instagram yetkilileri tarafından alınan karara göre bazı hesapların tamamen kapatılacağı açıklandı. İşte o hesaplar...

TEKNOLOJİ 09.07.2019, 20:38
Instagram Kullanıcılarına Kötü Haber! O Hesaplar Engellenecek

Instagram yetkilileri kullanıcıları rahatsız eden yorum ve içeriklerin önünü kesmek adına bir dizi önlem aldılar. Ancak şuan test aşamasında olan bu özelliğin aktif hale getirilmesiyle beraber rahatsız edici içerik paylaşanların diğer kullanıcılarla temasının kesileceği açıklandı.

Gölge Yasaklama (Shadow Ban) olarak bilinen bu özellik yeni sistemde kullanıcılara rahat kullanış saplayacak. Yeni sistemde fotoğrafların altına aykırı yorum yazan ve gereğinden fazla hashtag kullanarak görüntü kirliliği yaratan kullanıcılara ilk olarak uyarı mesaj gönderilecek.

Uyarıda; "Bu yorumu göndermek istediğinize emin misiniz" sorusu sorulacak ve bu sayede kullanıcıyı engellemek yerine uyarı yapılmış olacak.

Kullanıcılar Gölge Yasaklama sistemi kapsamında engellenirse artık Instagram aramalarında görünmeyecek ve yaptığı hiçbir yorum okunmayacak.

Yorumlar (0)