İnternet Kullanıcıları Dikkat! 48 Saat İçinde Kesilecek

Alan sunucuları ve altyapıda uygulanacak kontroller nedeniyle Dünya genelinde internet kullanıcılarının kesintiler yaşayacağı açıklandı. Bu kapsamda kullanıcılarının yaşanan sorunlara karşı hazırlıklı olmaları gerektiği talep edildi.

İnternet Kullanıcıları Dikkat! 48 Saat İçinde Kesilecek

Alan sunucularında yaşanan düzenlemeler ve altyapı kontrolleri nedeniyle dünya genelinde internet kullanıcılarının farklı kesintilerle karşılaşabilecekleri açıklandı.

Alan adalarında ve IP adreslerinde kayıtların tutulmasından sorumlu olan İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN), alan adı sistemini (DNS) ve internet adres defterlerini korumaya yardımcı olan şifreleme anahtarlarını değiştireceği duyuruldu...

Sputnik Türkiye'nin haberine göre; diğer yandan İletişim Düzenleme Kurumu (CRA) tarafından alınan kararlara göre yapılan işlem güvenli, kararlı ve esnek bir DNS sağlamak için önemli bir önlem olduğu belirtildi.

KULLANICILAR ETKİLENECEK

Konuyla alakalı olarak kurum tarafından yapılan açıklamada ise;

"Daha da açıklığa kavuşturmak gerekirse, ağ operatörleri veya İnternet Servis Sağlayıcıları (ISPs) bu değişiklik için hazırlanmamışsa, bu durumdan bazı internet kullanıcıları etkilenebilir.

Ancak, bu etki uygun sistem güvenlik uzantılarını etkinleştirerek önlenebilir." denildi.

Diğer yandan ICANN tarafından başlatılan testlerde, şifreleme anahtarlarının değişimi esnasında bazı küçük problemlerin yaşandığı şimdiden görüldüğü gözlemlendi...

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE