İnternetsiz WhatsApp'a Nasıl Girilir? İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde günlük en az 1 milyar aktif kullanıcı sayısına çıkan WhatsApp'ta aktif kullanıcı sayısı ise en az 1,3 milyar rakamına ulaşmış durumda. WhatsApp'da kullanıcılar bir gün içinde yaklaşık 55 milyar mesaj gönderiyorlar. Böylesine çok kullanıcısının bulunduğu WhatsApp'ı internet olmadan kullanmak mümkün mü sorusu sorulurken milyarlarca kişiyi sevindirecek gelişme yaşandı. Peki İnternetsiz WhatsApp'a Nasıl Girilir? İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır? İşte detaylar.

TEKNOLOJİ 11.06.2019, 16:01 11.06.2019, 17:30
İnternetsiz WhatsApp'a Nasıl Girilir? İnternetsiz WhatsApp Nasıl Kullanılır?

WhatsApp'ı internet olmadan kullanmak isteyen pek çok kişi var ve bu konuda araştırmalarına devam ediyorlar. Anlık mesajlaşma uygulaması hizmeti sağlayan WhatsApp'da internet üzerinden mesaj gönderimi yapılmakta.

Ancak WhatsApp'da yapılan son güncelleme sayesinde Wi- Fi ya da hücresel veri bağlantısı olmadığı anlarda WhatsApp üzerinden gönderilen mesajlar aktif web bağlantısı olana kadar uygulamada yer almaktadır ve daha sonra kullanıcıya gönderilmektedir.

Diğer yandan son açıklanan detaylara göre WhatsApp'ı internet olmadan kullanmak mümkün oluyor ve bunun için bazı özellikleri kullanmak mecbur oluyır.

Android için bu özellik kullanılıyor ancak iOS için ne zaman hizmete sunulacağı belirsizlik içinde. 

İNTERNETSİZ WHATSAPP'A NASIL GİRİLİR? İNTERNETSİZ WHATSAPP NASIL KULLANILIR?

WhatsApp'ı internet olmadan kullanmak isteyenler bu yolları izlemek zorunda;

1- Android cihazınız üzerinden Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümüne giriş yapınız.

2- Mobil Ağlar kısmından Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayınız.

3- Erişim Noktası Adları menüsünde ise ekranın hemen sağ üst kısmında bulunan "ekle" butonuna tıklayınız.

4- Karşınıza çıkan ekrana alt kısımda yer alan bilgileri yazınız.

İsim: WhatsApp APN: internet Proxy: 127.0.0.01 Bağlantı noktası: 8080 

5- Bu işlemleri tamamladıktan hemen sonra profili kaydet kısmına basın ve Erişim Noktası Adları bölümünden ise sadece WhatsApp'ı seçiniz.

Söz konusu bu işlem sonrasında telefonunuz 4G bağlantısında kalacaktır ancak GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmamaktadır.

Bu ayarlarda kalmaktan korkmayın isteğinize göre normal ayarlara döndüğünüzde ise bu süreçte kullanılan internet tutarı size bildirilecektir.

Yorumlar (1)
Kadir 6 ay önce
Apn boş olmaz diyor