İphone 11'in Tasarımı Basına Sızdı! İphone Kıyaslama Yapılmayacak Bir Telefonla Geri Dönüyor

Apple'ın Eylül ayında tanıtımını yapıp satışa sunması beklenilen yeni telefonu İphone 11'in tasarımı basına sızdırıldı. Sızan fotoğraflardan kalıp ölçüsü alınabilecek boyut bilgileri ortaya çıktı.

TEKNOLOJİ 24.04.2019, 13:33 24.04.2019, 14:06
İphone 11'in Tasarımı Basına Sızdı! İphone Kıyaslama Yapılmayacak Bir Telefonla Geri Dönüyor

Geçtiğimiz Eylül ayında İphone XS ve Xs Max'ı satışa sunan Apple bu yılın son aylarında İphone 11'i satışa sunması bekleniyor. İphone severler merakla tasarımı merak ederken gelenek değişmedi ve yine yaz ayları gelmeden basına yeni çıkacak telefonun kalıp fotoğrafları sızdı.

Apple yeni modelleri iPhone 11 ve iPhone 11Max'ı eylül ayı civarında tanıtacak. Teknoloji devinin yeni telefonu iPhone 11 ile alakalı bir yeni detay daha sızdırıldı. Sızdırılan fotoğraflarda iPhone 11'in şekil kalıpları gözüküyor.

Ve görünen o ki yeni iPhone modellerinde söylenildiği gibi 3 kameralı bir kombinasyon yer alıyor. 

Bu 3 kameralı kombinasyonda 14MP çözünürlüğünde ana kamera bulunacak. 

   

10MP çözünürlüğünde telefoto kamera ve daha gelişmiş derinlik algılayabilen ToF kamerası yer alacak. 

Underwater Mod İle Su Altında Daha Rahat Bir Kullanım

3D ToF kamerası sayesinde yeni seri daha iyi zengin gerçeklik tecrübesi sunacak. Analiz uzmanları bu yıl herhangi bir boyut değişikliği beklemiyor. iPhone 11 modeli 6.4 inçlik OLED, iPhone 11 Max modeli 5.8 inçlik OLED, iPhone 11r modeli ise 6.1 inçlik LCD ekranla karşımıza çıkacak. iPhone 11 ile alakalı bir diğer detay ise Underwater Mode. Apple'ın geçtiğimiz ay patentini aldığı bu yeni çözüm ile su altında dokunmatik sensörler daha hassas çalışacak. 

Bunun haricinde Apple A13 Bionic yonga seti TSMC'nin 7nm EUV süreci sayesinde daha iyi verimlilik sunacak. Batarya ve RAM kapasitesi konusunda ise kesin bilgiler bulunmuyor. Yeni iPhone modelleri Eylül ayında tanıtılacak.


   

Yorumlar (2)
Ceto 6 ay önce
Aga bir kerede 7inç yapsınlar birde katlanan yapsınlar
Arda 6 ay önce
Fiyatını düşünmesem daha iyi -_-