Minecraft' ın Eğitim Versiyonu Kasım Ayında Sunulacak!

Dünyaca ünlü oyun Minecraft, eğitim sürümüyle Kasım ayında satışta olacak.

TEKNOLOJİ 23.09.2016, 10:38 23.09.2016, 10:53
Minecraft' ın Eğitim Versiyonu Kasım Ayında Sunulacak!
Minecraft, uzunca sürelerdir hem oyun dünyası; hem de içerik üreticiler tarafından çok önemli bir konumda yer alıyor. Birçok Youtuber, oyuncu ve meraklısı için de son derece keyifli vakit geçirilmesine olanak sağlıyor. Düşük grafik gereksinimi, basit yapısına rağmen; zeka ve hayal gücünün geliştirilmesi noktasında da önemli bir çerçevede bulunuyor.

Kısa bir zaman önce, eğitim versiyonunun çocukların eğitim düzeylerini artırmak, yaratıcılıklarını geliştirmek maksatlı çıkacağı belirtilen Minecraft Education Edition' un çıkacağı tarih kesinleşti. Oyun 1 Kasım tarihi itibariyle raflarda yerini alacak.

Uygun fiyatlı bir oyun olarak sunulacak.

Tüm öğrencilerin kullanabilmesi ve eğitim çalışmaları içerisinde önemli bir yer kazanabilmesi adına Minecraft' ın eğitim versiyonu (Minecraft Education Edition) 5 $ fiyatıyla satışa sunulmuş olacak. Bu versiyonun tüm oyunun dahil olduğu fiyat mı, yoksa oyunun da satın alınması gerekiyor mu bilinmezken; konuyla alakalı henüz bir açıklama gelmiş değil.

Satışa çıkarıldığı andan itibaren birçok öğrenci ve veli tarafından satın alınarak, eğitim faaliyetlerine destekleme noktasında görev alacağı düşünülen Minecraft eğitim versiyonunun, epey ses getireceği düşünülüyor.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)