Peugeot, 3D Yazıcılar Kullanarak Otomobil Üretecek!

3D yazıcılar çok yakında tüm sektörleri ele geçirmeye başlayacak.

TEKNOLOJİ 22.09.2016, 11:16 22.09.2016, 11:25
Peugeot, 3D Yazıcılar Kullanarak Otomobil Üretecek!
Dünyaca ünlü otomobil firmaları arasında yer alan Peugeot, 3D yazıcı kullanarak otomobil üretimine geçmek istiyor. Günümüzün en popüler teknolojilerinden birisi olarak gündeme gelen 3D yazıcılar ile otomobil üretiminin gerçekleşmesi pek mümkün görünmese de Peugeot çalışmalara çoktan başlamış durumda. 

3D yazıcılar, tüm sektörleri ele geçirme potansiyeline sahipler.

Kan damarı, kemik, prototipler ve daha birçok şeyin üretimi sırasında gördüğümüz 3D printerlar; yakın bir gelecekte tüm sektörlerde yer almaya başlayacak. Hatta bu durum o kadar ilerleyecek ki, sektörleri kendi eline geçirecek. Konuyla alakalı görüşlerin ve taleplerin yoğun olarak geldiği 3D yazıcılarla otomobil üretimi ise epey tartışma konusu haline dönüştü.

Otomobil kalitesi, işçilik ve donanımsal açıdan 3D yazıcı kullanarak üretilmemeli diyen Peugeot, bu noktada önemli bir hamleye hazırlanmış durumda. Eğer Peugeot başarabilirse, otomobillerin önemli bir bölümünü bu yazıcılarla üretecek.

Böylelikle hem üretim maliyeti düşecek, hem sirkülasyon artacak hem de iş gücü ihtiyacı ortadan kalkmış olacak. Ancak bu durumların yaşanbilmesi için daha epey zaman var gibi görünüyor.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)