Samsung, Yazıcı Departmanını HP' ye Sattı!

Samsung, yarardan çok zarar getiren yazıcı departmanını şok fiyatla HP' ye sattı.

TEKNOLOJİ 21.09.2016, 09:25 21.09.2016, 09:35
Samsung, Yazıcı Departmanını HP' ye Sattı!
Dünya' ca ünlü isim Samsung, flaş bir gelişmeyle tekrar gündemde. Mobil cihazlar ve çekirdek konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan Samsung epey şaşırtıcı bir fiyatla yazıcı departmanını elinden çıkardı. Yapılan açıklama da, yarardan çok zarar getiren yazıcı departmanımızı HP' ye sattık ifadesi kullanılırken; firmanın artık çekirdek ve diğer teknolojilere odaklanmak istediği ifade edildi.

Oldukça yüksek sayıda çalışanı olan bu departmanın, kayıp vermeden HP tarafından işe alınması beklenirken; HP' nin kendi pazar payını biraz daha genişlettiğini aktarmak mümkün. Yazıcı pazarındaki büyük bir payı zaten elinde bulunduran HP, bu satışın ardından kendi payını biraz daha genişletmiş olacak.

Satışta şaşırtan fiyat.

Samsung' un HP' ye devredilen yazıcı departmanının fiyatı, duyanları hayrete düşürdü. 1.1 milyar $ karşılığında satılan Samsung' un yazıcı departmanı, artık HP' nin ellerinde olacak. Dünya genelinde ele alındığında 8000 kadar çalışanı olduğu ifade edilen yazıcı departmanının, tamamının HP tarafından işe alınacağı da tahmin ediliyor. Böylece Samsung ve HP, aslında istedikleri yola girmeye başladılar şeklinde yorumlamak da mümkün.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)