Samsung Yine Alev Alev!

Samsung telefonlardaki patlama problemi bir türlü gündemden düşmüyor.

TEKNOLOJİ 26.09.2016, 13:08 26.09.2016, 13:17
Samsung Yine Alev Alev!
Samsung, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde batarya probleminden kaynaklanan patlamalardan dolayı epey kan kaybetmiş, marka imajı ve diğer tüm kaynaklarına zarar vermişti. Aceleci davranıldığı düşünülen Note cihazların patlamasının ardından da cihazlar toplatılarak, değişim sürecine çekilmişti.

Gün geçmiyor ki bir Samsung daha patlamasın, uçakta yolculuk sırasında bir Note 2 alev aldı. Yukarıdaki koltuk üstü bagajlarında bir duman yükseldiğini gören uçak görevlileri, çantadan dumanların geldiğini anladı ve hemen müdahale etti.

Dumanların yükseldiği bagaj bölümünden alınan çantada, patlamaya sebep olan şeyin bir Samsung Galaxy Note 2 olduğu anlaşıldı. Konunun basına yansıması da, Samsung' un bir türlü düzelmeyen karizmasını tekrar çizdi. Olayla ilgili bir açıklama yapılmasa da, Samsung için bu yılın epey zor geçeceğini söylemek mümkün.

Pazarda kaybedilen marka itibarı ve bütçe içinse tam bir felaket senaryosunun gerçekleştiğini söylemek güç olmayacaktır. Zira Samsung, Note cihazlar yüzünden epey bir zarara girmiş durumda. Bu bütçe problemini ve kaybolan marka imajını da nasıl düzeltebilecek, bahsi geçen problemlerin üstesinden nasıl gelecek; herkes tarafından merak ediliyor.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)