Seçimlerde Facebook Üzerinden Oy Kullanılabilecek!

Siyaset ve teknoloji dünyası, yeni bir gelişme ile karşı karşıya. Yapılacak olan başkanlık seçimlerinde Facebook üzerinden oy kullanılması gündemde.

TEKNOLOJİ 26.09.2016, 10:28 26.09.2016, 10:37
Seçimlerde Facebook Üzerinden Oy Kullanılabilecek!
Facebook, haber kaynağı üzerinde yeni bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Uygulanacak değişiklikle beraber, kullanıcılar ABD başkanlık seçimlerinde oy kullanabilecekler. Seçimlerde yaşanan " oy kullanmama " problemine ilişkin çözüm olarak düşünülen bu gelişme, ABD' nin 2016 başkanlık seçimlerinde devrede olacak.

Yapılacak düzenleme ile birlikte kullanıcılar, ABD' nin başkanlık seçimlerine Facebook haber kaynakları üzerinden katılım gerçekleştirebilecekler. Facebook üzerinden oy kullanma bölümüne geçiş yapan kullanıcılar, seçim ekranına yönlendirilecekler ve online olarak uy kullanma süreci aktifleşecek.

Sistem üzerinde kimlik bilgileriyle yapılacak olan seçimlerde, kayıpsız bir seçim süreci gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu sürecin işlemesi noktasında da sosyal medya platformlarında gerekli bilgilendirmeler yapılmaya devam ediyor. Öyle ki oy kullanma hakkını kaybetmek istemeyen birçok kişi için de önemli bir gelişme olarak kamuoyunda çoktan yer edinmiş durumda.

2016 ABD Başkanlık seçimlerinde de kullanılacak.

Şuanda üzerinde çalışmaların sürdüğü bu sistem sayesinde, 2016 başkanlık seçimleri süresince ABD vatandaşları seçmek istedikleri başkan adaylarına online olarak oy kullanabilecek, seçime katılım sağlayabilecekler.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)