Snapchat İsim Değişikliğine Gitti!

Snapchat, oldukça efektif ve yerinde bir karar alarak isim değişikliği yolunu seçti.

TEKNOLOJİ 26.09.2016, 09:15 26.09.2016, 09:26
Snapchat İsim Değişikliğine Gitti!
En popüler uygulamaların başında gelen anlık fotoğraf, metin ve video uygulaması Snapchat; ciddi ve bir o kadar da yerinde bir karar alarak uygulamasında isim değişikliğine gitti. İsim değişikliği konusunda kullanıcıların alışkanlıklarını ve söylemini dikkate alan Snapchat, yeni ismiyle daha uygun ve akılcı bir çözüm sunmuş oldu.

Instagram' la rekabeti hat safhada süren ve sürekli olarak yoğun bir çekişmesinin olduğu bilinen Snapchat' in tek adımı da bu değil. Yeni bir gözlük tanıtarak yaptığı bu iki hamle, epey ses getirecek gibi duruyor.

Akılcı hareket, kullanıcı dostu deneyim sağlayacak.

Snapchat, kullanıcıların sürekli " snap ", " snap atmak " gibi tabirlerinden yola çıkmış olacak ki uygulamasının adını Snap olarak değiştirmiş durumda. Üstelik bir o kadar da yerinde bir karar ki, marka adının bilinç altına yerleştirilmesinde de önemli bir rolü bulunuyor.

Kullanıcılardan etkilendi, onlara hitap etme yöntemini artırdı.

Kullanıcılarının sürekli olarak " Snap " şeklinde ifade ettiği bir alışkanlıktan yola çıkarak adını " Snap " olarak değiştiren Snapchat' in ilerleyen dönemlerde daha birçok başarılı girişime imza atacağı kesin görülüyor. Zira yeni tanıttığı gözlük epey ses getirecek türden.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)