Sosyal medya devinden flaş karar! İnstagram 'Direct' uygulamasını kapatıyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya şirketlerinden İnstagram, kullanıcılarının birbirine özel mesaj göndermesi için tasarladıkları yan uygulaması 'Direct'i kapatma kararı aldı. Tıpkı Facebook'un Messenger uygulaması gibi özel mesajları Direct uygulamasına yönlendirme amacıyla yapılan girişim yeteri kadar ilgi görmemişti. Kullanıcılar özel mesajlarının İnstagram içerisinden göndermeye devam edebilecek.

TEKNOLOJİ 16.05.2019, 13:44
Sosyal medya devinden flaş karar! İnstagram 'Direct' uygulamasını kapatıyor!

İnstagram 'Direct' için kapatılma kararı alındı.

Direct uygulaması, Instagram içinden de erişilebilen ve kullanıcıların özel olarak diğer kullanıcılarla mesajlaşabilmesine olanak veriyor. Direct özelliğinin kullanımını artırmak adına şirket, ayrıca yayınladığı Direct uygulamasını indirmeye sunmuş ve kullanan kitlede büyük bir artış yaşanmıştı.

İnstagram Direct

Messenger gibi olması amaçlanmıştı

Ancak Instagram, bugün kullanıcılarına gönderdiği yeni mesajında Direct uygulamasını kapatacağını duyurdu. Bunun yerine kullanıcılar artık doğrudan Instagram'ın içinden konuşmalarına devam edecek.

Daha önce de Facebook'un içinde bulunan Messenger özelliği ayrı bir uygulamaya dönüşmüş ve milyonlarca kullanıcı bu uygulamayı indirmek zorunda bırakılmıştı. 

Instagram'da ise aynı politikayı sürdürmeyen şirket; WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger'ı bir araya getirmeye çalışıyor ve entegrasyon süreci devam ediyor.

Yorumlar (0)