Tek Ayak Üstünde Durabilen Robot Hayranlık Uyandırdı

Boston Dynamics ekibinin robotu hayranlık uyandırmaya devam ediyor.

TEKNOLOJİ 19.09.2016, 09:22 19.09.2016, 09:36
Tek Ayak Üstünde Durabilen Robot Hayranlık Uyandırdı
Geçtiğimiz aylarda sosyal medya platformlarına ve televizyon kanallarına bomba gibi oturan müthiş robot, yeniden sahalara dönmeye hazırlanıyor. Boston Dynamics ekibi tarafından üretilen ve geliştirilen bu robot, yaptıklarıyla adeta şok etkisi yaratıyor. Denge konusunda ve hareketleriyle son derece iddiali şeyler gerçekleştiren ünlü robotun son numarası, epey ilginç.

Bir insandan daha kolay ve etkili şekilde denge kurabilen, üstelik bunu uzun süre boyunca gerçekleştiren robotu görenler şaşkınlıklarını gizleyemediler. Ekibin paylaştığı videoda incecik bir çıtanın üzerinde tek ayak üstünde duran bu robot, denge mekanizması konusundaki yetenekleriyle beğeni topladı.

" Ekip: Sadece şanslı bir denemeydi. "

Daha önceki denemelerinde robotun bu kadar uzun süre tek ayak üstünde duramadığını, yalnızca şanslı bir deneme olduğunu aktarsa da; hayranlık uyandıracak bir gelişme olarak zaten bir çok platformda ilan edilmişti bile. Robotu halen geliştirmeye çalıştıklarını, çok eksiği ve düzenlenecek şey olduğunu ifade eden Boston Dynamics ekibi; fenomen olmayı başardı.

Önümüzdeki günlerde bu müthiş ekibin ürünü olan robotun çok daha iyi şeyler başaracağını görecek gibi olsakta, şuan almış olduğu yol bile teknoloji ve gelecek için oldukça umut verici.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)