Twitter' da Görüldü İbaresine Yer Verecek

Twitter' da görüldü ibaresinin olmayışının yarattığı eksiklik, Twitter' da görüldü mesajlarının alınmasıyla son bulacak. Düzenlemeyle birlikte Twitter' da görüldü ibaresine yer vererek, gönderilen mesajlardan haberdar olunmasına olanak tanıyacak.

TEKNOLOJİ 16.09.2016, 15:56 16.09.2016, 16:08
Twitter' da Görüldü İbaresine Yer Verecek
Twitter' da Görüldü İbaresine Yer Verecek

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurduğu önemli değişiklikleriyle gündeme gelen Twitter, yeni özelliği ile de epey ses getirecek. Daha önceleri karakter sınırı ve yaşattığı problemler nedeniyle epey konuşulan Twitter' ın 140 karakter sınırını kaldırmasının ardından sunacağı yeni değişikliği ise " Görüldü " ibaresi olacak.

Bir çok sosyal medya platformunda olmak üzere, ilk örneğini Facebook' tan gördüğümüz " Görüldü " yani mesajın okunduğu anlamını taşıyan bu ibare, artık Twitter tarafından da sunulacak. Düzenlemeyle birlikte Twitter üzerinden Direct Message (DM) olarak gerçekleştirilen eylemlerde görüldü ikonu ve ibaresi bulunacak.

Twitter' ın yapacağı düzenlemeler yalnızca karakter ve görüldü ibaresine yönelik düzenlemeler değil.

Daha önceleri karakter sınırına takılan fotoğraf, gif veya video gibi seçeneklere de düzenleme uygulanacak. Bu düzenlemeler, metin karakterleri olarak algılanmayacak ve sınıra dahil edilmeyecek. Karakter sınırı düzenlemesinin ardından yeni limitin kaç olacağı bilinmiyor ancak, yine de oldukça işlevsel bir düzenleme olduğunu söylemek mümkün.

Twitter tarafından açıklanan bu bilgiler kapsamında, 19 Eylül tarihinde önemli değişiklikler Twitter kullanıcılarını bekliyor olacak.

Kamupersoneli.net | ANKARA


Yorumlar (0)