Twitter'dan Flaş Karar! Konum Özelliği Kapatılıyor

Sosyal paylaşım ve mesajlaşma uygulaması Twitter veri sızdırma hakkında basına yansıyan gelişmeler sonrasında kullanıcılara ait ayrıntılı konum bilgilerini paylaşmaya olanak sağlayan özelliği kapatıyor... Peki Twitter yeni özelliği kullanıcılara nasıl yansıyacak? İşte detaylar...

TEKNOLOJİ 20.06.2019, 18:18
Twitter'dan Flaş Karar! Konum Özelliği Kapatılıyor

Twitter kullanıcıları konum etiketiyle paylaşımlar yapabiliyordu ancak bunun önüne geçildi. Kullanıcıların koordinatlarına kadar ayrıntılı şekilde konum bilgilerinin paylaşılmasına olanak sağlayan Twitter özelliği kaldırılıyor.

Twitter'ın konum özelliğinin neden kaldırıldığı ise kullanıcılar tarafından beklenen ilgiyi görmemesi olarak nitelendirildi. Ancak Twitter iOS uygulamasını kullanan kişilerin konum bilgilerini yanlışlıkla iş ortaklarıyla paylaştığını bildirmişti.

Bu veri sızdırma olayı sonrasında aynı olayın tekrar yaşanmaması adına şirketin konum özelliğini kapatmaya gideceği ifade edildi.

TWiTTER'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Twitter'dan yapılan açıklamada ise;

"Ayrıntılı konum’ özelliğini çoğu kişi kullanmadığı için ve biz de Tweet atma deneyimini basitleştirmek istediğimiz için bu özelliği kaldırıyoruz.

Güncellenen kamera özelliğini kullanarak tweet atarken ayrıntılı konum özelliğini kullanabileceksiniz." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (0)