Vodafone Ücretli Hotspot Konusunda Açıklama Yaptı! Hotspot Nedir?

Türkiye gündemine oturan ücretli hotspot ile alakalı olarak yeni bir açıklama yapıldı. Bilindiği gibi Hotspot kullanılması durumunda 9 Türk Lirası ücret kesileceği bildirildiği ifade edilmişti. Ancak konuya yönelik olarak gelişmeler yaşanmaya devam ederken söz konusu son dakika açıklaması Hotspot ile alakalı olarak Vodafone şirketinden basın açıklaması yapıldı. Peki Hotspot ücreti alınacak mı? Hotspot nedir?

TEKNOLOJİ 24.12.2018, 20:22
Vodafone Ücretli Hotspot Konusunda Açıklama Yaptı! Hotspot Nedir?

Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan ücret talep edilmediği açıklamasında bulundu.

VODAFONE açıklamasında, "Türkiye'nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılarından ücret talep etmiyor." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Vodafone kullanıcılarının herhangi bir ek ödeme yapmaksızın hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan 'kişisel erişim noktası' özelliğini kullanmaya devam ettiği bildirildi.

HOTSPOT NEDİR? HOTSPOT NE İŞE YARAR?

Hotspot, çoğunlukla halka açık ya da kurumsal alanlarda kullanılan internet hizmetidir. Genellikle çoklu kullanıcıların olduğu kurumların tercih ettiği hotspot sistemi, kullanıcı kaydı ve şifre de isteyebilmektedir.

Bunun bir örneği ise cep telefonları üzerinde yer alan Hotspot özelliğidir. Akıllı telefonlarda bulunan bu özellik sayesinde kullanıcı, kendi telefonunu modem olarak kullanıp internetini bir başka telefonla paylaşabilmektedir.

Yorumlar (0)