VPN İle İnternet Kullananlara Ceza Geliyor!

Dünya genelinde hemen, hemen çoğu internet sitesine erişim kısıtlı durumda olurken kullanıcılar ise VPN kullanarak bu engelleri aşmaya çalışıyor; ancak birçok VPN de aynı zamanda yasaklı durumda. İşte ceza kesilecek durumlar...

VPN İle İnternet Kullananlara Ceza Geliyor!

Çin'de internet yasaklarına bir yenisi daha eklendi. VPN kullanımının halihazırda yasak olduğu ülkede bu kuralı çiğneyenlere para cezası kesilmeye başladı.

Kullanıcılar herhangi bir VPN uygulamasını kullanarak internet sitelerine girmeye başladığında toplamda 150 dolar para cezasına çarptırılacak. 

Yapılan araştırmalara göre Çin'de 1.4 milyarı aşkın nüfusun 30 milyonu, geçtiğimiz yıl VPN kullanarak Çin'in yasaklarını aştı ve internete girdi. 

Çin'in sert internet yasaklarında elbette para cezası son olmayacak. Ülke, App Store'da bulunan yüzlerce VPN uygulamasını da yine yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle yayından kaldırtmıştı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 00:16
YORUM EKLE