Whaatsapp'tan flaş karar! Whatsap'ta reklam dönemi mi başlıyor?

Whatsapp çok yakın bir zamanda flaş bir değişiklik yapabilir. Facebook Pazarlama Zirvesi'nde yapılan tanıtımda Whatsapp'ın reklam dönemine geçeceğine dair fotoğraflar ortaya çıktı. Merak edilen konulardan biri ise reklamların nerede görüneceği... Kullanıcılar şimdiden bu karara tepki göstermeye başladılar.

TEKNOLOJİ 23.05.2019, 17:41 23.05.2019, 19:38
Whaatsapp'tan flaş karar! Whatsap'ta reklam dönemi mi başlıyor?

Uygulamanın reklamsız olması kullanıcılar açısından oldukça kullanışlıydı

WhatsApp'ın böylesine yüksek bir kitleye sahip olmasının sebeplerinden biri tamamen reklamsız bir uygulama olması. Oldukça beğenilen bu özellikte sona geliniyor, reklamsız Whatsapp dönemi kapanıyor. Facebook Pazarlama Zirvesinde ise WhatsApp'ın reklam dönemine geçeceğine dair görüntüler ortaya çıktı. 

Reklam döneminin 2020'de başlatılması planlıyor

Bu gelişmenin ardından yetkililer, şimdiden kullanıcıların büyük tepkisi ile karşılaşmış durumdalar. En merak edilenlerden birisi de reklamların nerede gözükeceği. Aslında WhatsApp durumlar özelliğini sıklıkla kullanmıyorsanız bu özellik pek fazla dikkatinizi çekmeyecektir, çünkü reklamlar durum kısmında yer alacak ve InstagramHikayeleri arasına yerleştirilen reklamlar gibi olacak. Reklam döneminin 2020 yılı itibarıyla başlayacağını da belirtelim.

Yorumlar (0)