Whatsapp' ın Numaranızı Facebook' la Paylaştığını Biliyor Musunuz?

Whatsapp, daha yakın arkadaşlarınızı bulabilmek için numaranızı Facebook hesabınızla paylaşıyor.

TEKNOLOJİ 22.09.2016, 09:04 22.09.2016, 09:15
Whatsapp' ın Numaranızı Facebook' la Paylaştığını Biliyor Musunuz?
Whatsapp, güncellemeleri kapsamında aslına oldukça tartışma yaratacak hamleleri de bulunduruyor. Bu hamleler, genellikle farkedilmeden yapıldığı için tepki de görmüyorlar. Geçtiğimiz günler itibariyle yayınlanan güncellemelerinde Whatsapp, numaranızın Facebook ile paylaşılmasına olanak sağlayacak bir ilaveyi de getirdi.

Yakın arkadaşlar içinmiş.

Whatsapp listenizde yer alan kişilerin Facebook hesabını bulabilmeniz için olduğu söylenen bu düzenleme, siz kapatana dek kapanmıyor. Güncellemenin içinde varsayılan olarak gelen bu özellik, aktif edilmiş bir şekilde karşınıza çıkıyor. Uygulama içerisinde siz farketmez ve bu özelliği deaktif konuma getirmezseniz, Whatsapp numaranızı Facebook ile paylaşmaya devam ediyor.

Whatsapp' ın numara paylaşımı nasıl engellenir?

Telefonunuzun uygulamalar bölümünden Whatsapp' ı çalıştırın. Whatsapp içerisinde " Ayarlar " bölümüne giriş yapın. Ayar seçenekleri arasında " Numaramı Facebook ile paylaş " özelliğini bulup, işaretleme seçeneğini kaldırın. Bu sayede artık Whatsapp, numaranızı Facebook profilinizde veya kendi sisteminde bulunduramayacaktır.

Ayrıca bu özelliğin sizin tarafınızdan deaktif edilmemesi durumunda, varsayılan olarak aktif şekilde numaranızın Facebook bünyesinde bekliyor olacağını da unutmayın.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (0)