Whatsapp Kullanıcılarını Üzecek Gelişme! Whatsapp'ın Bu Yasağı Çok Konuşulacak

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarını üzecek haber resmen duyuruldu. Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp'ın yeni yasağı çok konuşulacağa benziyor... İşte ayrıntılar.

TEKNOLOJİ 24.04.2019, 16:31
Whatsapp Kullanıcılarını Üzecek Gelişme! Whatsapp'ın Bu Yasağı Çok Konuşulacak

Dünya genelinde fenomen konumda bulunan WhatsApp uygulamasının yetkilileri çok tartışılacak bir yasak için çalışmalarına hız verdi.

Sosyal paylaşım platformu Facebook'un bünyesinde yer alan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıların kolay hamlelerle kullandıkları o hizmeti sona erdirecek...

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ YASAKLAMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

WhatsApp'a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre söz konusu yasağın hizmete alınmasıyla beraber kullanıcılar sohbet ekranı üzerinden ekran görüntüsü alamayacaklar.

Bu konuda WhatsApp yetkilileri özellikle son dönem içerisinde yaşanan olaylar ve güvenlik konusunda bir dizi adım atma planlarında bulundu.

Söz konusu sebeplere göre uçtan uça şifreleme sistemlerinin hayata geçirilmesini düşünen şirket bu sayede iki kişi arasında yaşanan konuşmaların gizli kalması adına ilk adımı atacak...

PARMAK İZİ UYGULAMASI DÜZENLEMESİ

WhatsApp ayrıca yeni bir parmak izi doğrulama sistemi üzerinde de çalışmalarına hız verdi ve henüz gelişme aşamasında olduğu ifade edilen bu özelliklerin tamamlanmasıyla beraber WhatsApp yeni sürüm güncellemesini yayımlayacak.

Ancak özelliklerin ne zaman hizmete sokulacağıyla alakalı olarak en ufak bir açıklama yapılmış değil.

Yorumlar (0)