Wi- Fi 6 Dönemi Başlıyor! Daha Fazla Kapasite Sağlayacak

Milyonlarca internet kullanıcısını sevindirecek haber geldi. İnternet kullanımında yeni bir standart olan Wi-Fi 6 teknolojisi yüzleri güldürecek. Peki Wi-Fi 6 nasıl kullanılacak? İşte Wi-Fi 6 bilinmeyenleri.

TEKNOLOJİ 04.05.2019, 10:26
Wi- Fi 6 Dönemi Başlıyor! Daha Fazla Kapasite Sağlayacak

Wi-Fi 6, 5G ile aynı temel özellikler üzerine kuruluyor ve işletmelerin yanı sıra tüketicilerinde etkileşimlerinin daha iyi olmasına olanak sağlıyor.

Wi-Fi 6 yüzde 400'e kadar daha fazla alan sağlamakta ve kişisel kullanımın yanı sıra toplum alanlarından; "stadyum, amfiteatr ve konferans salonları" gibi yüksek yoğunluğu olan alanlarda kopmayan bağlantı veriyor.

BAĞLANTILARI UZUN ÖMÜRLÜ

Ayrıca Wi-Fi 6 teknolojisinin gecikme süreci üst düzey olarak tasarlandı ve gerçek zamanlı kullanımı mümkün kılmakta.

Diğer yandan Wi-Fi 6 modem ve bağlantı kurulan cihazların pil ömürlerini daha az tüketerek uzun süreli kullanım deneyimi ile memnun ediyor.

PEKİ Wi- Fi'NİN SAĞLAYACAĞI ÇÖZÜMLER NELER?

Wi-Fi 6 Catalyst ve Meraki portföyleri üzerinde ki yeni erişim noktalarıyla beraber yüksek standart kullanımın daha çok ötesine geçmekte.

Ayrıca isteğe bağlı olarak ayarlanabiliyor ve programlanan yonga seti ile beraber internet sektöründe yeni öncü olarak adlandırılıyor.

Daha akıllı ve daha güvenli bir kablosuz ağ kullanımı sağlayacağı bildirilen Wi-Fi 6 pek çok dilde kullanım için ayarlanmış durumda.

Yorumlar (0)