Windows 10'da Sandcat Tehlikesi- Windows 10'da Açık Bulundu

Kaspersky Lab tarafından flaş bir açıklama yapıldı ve Microsoft Windows’ta yeni bir açık tespit edildiği duyuruldu. İşte söz konusu açığa yönelik olarak tüm detaylar.

Windows 10'da Sandcat Tehlikesi- Windows 10'da Açık Bulundu

Kaspersky Lab tarafından yapılan açıklamada ise grafik alt sistemi içerisinde keşfedilen ve yeni açıkla beraber saldırganların yerel yetkilerini artırabildiği açıklandı.

Söz konusu kullanıcıların bilgisayarlarının kontrollerinin tamamiyle saldırganlarının eline geçebildiği ifade edildi.

Zararlı yazılımların örneklerini incelemeye alan Kaspersky Lab araştırmacıları bu konuyla alakalı olarak yaptıkları değerlendirmelerde ise Windows 8’den Windows 10’a kadar olan işletim sistemi sürümlerini etkilediğine vurgu yaptılar.

Kaspersky Lab araştırmacıları tespit edilen bu açıkların tehdit grupları tarafından kullanılmış olabilecekleri açıklandı.

Bunun yanı sıra Kaspersky Lab raporuna göre FruityArmor ve SandCat de açıkları olarak bildirildi.

FruityArmor’un daha önceden de sıfır-gün açıklarından yararlandığı biliniyor. SandCat ise yeni keşfedilen bir tehdit grubu.

Kaspersky Lab açıkları ise bu isimlerle duyurdu;

HEUR:Exploit.Win32.Generic

HEUR:Trojan.Win32.Generic

PDM:Exploit.Win32.Generic

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE