YouTube'dan Yeni Karar! Kanalların Abone Sayılarında Yeni Düzenleme

YouTube yetkilileri tarafından alınan kararla beraber kanalların abone sayısı gösteriminde yeni bir değişiklik yapılacağı açıklandı. YouTube yeni kararını paylaştı. Buna göre örnek olarak herhangi bir YouTube kanalının 10 Milyon 500 Bin abonesi olması durumunda bunu 10 Milyon olarak göstereceği belirtildi.

TEKNOLOJİ 22.05.2019, 18:49
YouTube'dan Yeni Karar! Kanalların Abone Sayılarında Yeni Düzenleme

YouTube ürün geliştirme takımına ait blog sayfası üzerinde yayınlanan makaleye göre YouTube'un daha fazla tutarlı olması açısından bazı kanalların abone sayısı gösterimlerinde bir dizi düzenlemeye gidildiği belirtildi.

Pek çok YouTube kanalının abone sayısını bu şekilde gösterme özelliği var ancak YouTube yetkilileri bu özelliğin daha yaygın ve tek tiip uygulama olarak kullanılmasını istiyor.

ABONE SAYILARI ARTIŞ YA DA AZALIŞI ÜZERİNDEN YOĞUN ŞEKİLDE BASKI

The Verge'ün haberine göre, YouTube'un yeni uygulaması, sitenin en çok içerik üreten kanallarına sahip olan Felix PewDiePie Kjellberg, James Charles, Tati Westbrook, Jeffree Star ve Turner Tfue Tenney gibi bazı isimlerin izleyiciler tarafından abone sayıları artış ya da azalışı üzerinden yoğun şekilde baskı altına alınmalarının ardından geldi.

Bu arada başka sosyal medya platformları da benzer uygulamalar üzerinde çalışıyor. Instagram bir fotoğrafın ne kadar beğeni (like) aldığını göstermeme seçeneğini sisteme eklemeyi değerlendiriyor. Twitter ise retweet ve like gibi kullanıcıların angaje olmalarını sağlayan bazı özelliklerin daha az kullanılmasını sağlayacak uygulamalar hakkında deneyler yapıyor.

YouTube'un abone sayılarını yuvarlayan yeni uygulamasının Ağustos ayında devreye girecek.

Yorumlar (0)