2016 DUS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2016 DUS ek yerleştirme tercihlerinin başladığını duyurdu.

2016 DUS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (SÖYM), 2016 DUS ek yerleştirme tercihlerini almaya başladı. Tercihler 20 Şubat- 27 Şubat 2017 tarihleri arasında ÖSYM aracılığıyla yapılacak. Adaylar, 15 TL olan tercih ücretini de aynı tarihler arasında yatıracak.

Ek yerleştirme tercihleri 2016 DUS başvuru kılavuzuna göre yapılacak.

ÖSYM'nin duyurusu şöyle:

" 2016 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2016-DUS) ile ilgili ek yerleştirme tercih işlemleri, 20-27 Şubat 2017 tarihleri arasında ÖSYM'nin //www.osym.gov.tr internet adresinden aday tarafından, bireysel olarak internet aracılığıyla yapılacaktır. Ek yerleştirme ücreti 15.00 TL olup ücret, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır. Ek yerleştirme, 2016- DUS Sonbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu ’nda yer alan ilke ve kurallara göre yapılacaktır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:46
YORUM EKLE