2017 DUS ve STS Diş Hekimliği Sınav Sonuçları Hakkında Önemli Duyuru

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda 2017 DUS ve STS Diş Hekimliği sınavında bazı soruların iptal edildiği ve bazı soruların da doğru yanıtının değiştirildiği ifade edildi.

2017 DUS ve STS Diş Hekimliği Sınav Sonuçları Hakkında Önemli Duyuru

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruda 2017 DUS ve STS Diş Hekimliği sınavında bazı soruların iptal edildiği ve bazı soruların da doğru seçeneğinin değiştirildiği ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruya göre 2017 DUS ve STS Diş Hekimliği sınavında Klinik Bilimleri Testinde yer alan 21. ve 68.soruların iptal edilmesine,16. sorunun doğru seçeneğinin “B” olarak, 19. sorunun doğru seçeneğinin “E” olarak düzeltilmesine karar verildi. 

Ayrıca 2017-DUS ile ilgili alınan iptal kararlarının sınav sorularının aynı olması nedeniyle 2017-STS Diş Hekimliği Sınavına da uygulanmasına karar verildi.

ÖSYM'DEN YAYIMLANAN DUYURU

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda "10 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen 2017-DUS’a ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış ve itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup Klinik Bilimleri Testinde yer alan 21. ve 68.soruların iptal edilmesine,16. sorunun doğru seçeneğinin “B” olarak, 19. sorunun doğru seçeneğinin “E” olarak düzeltilmesine, 2017-DUS ile ilgili alınan iptal kararlarının sınav sorularının aynı olması nedeniyle 2017-STS Diş Hekimliği Sınavına da uygulanmasına, soru iptali için açılan davalarda mahkemece uygulamaya yönelik bir karar verildikten sonra sınav sonuçlarının açıklanmasına karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2017, 10:54
YORUM EKLE