e-YDS 2018/5 Sınava Giriş Belgeleri Adayların Erişimine Açıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruya göre; 12 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak olan e-YDS 2018/5 giriş belgeleri adayların erişimine açıldığı ifade edildi.

YDS 08.05.2018, 15:32 12.02.2019, 16:59
e-YDS 2018/5 Sınava Giriş Belgeleri Adayların Erişimine Açıldı

X

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlanmıştı. Yayımlanan ilanda Kredi ve Yurtlar Kurumunun 162 sözleşmeli büro personeli alımı yapacağı ifade edildi. 

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yayımlanan ilanda adaylarda genel şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olan adaylarda bir de pozisyona göre özel şartlar aranmaktadır. Bu şartlar ve başvuru detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

BAŞVURU ŞARTLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde büro personeli pozisyonu için başvuru yapacak olan adayların genel şartların yanı sıra özel şartları da taşımaları gerekmektedir. Buna göre büro personeli pozisyonu için başvuru yapacak olan adayların üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacak olan adayların 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türü esas alınacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Peki ilana başvurular ne zaman ve nasıl yapılacak? İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 9 Mayıs 2018 tarihi itibari ile yapmaya başlayacaklardır. Adaylar söz konusu başvurularını 18 Mayıs 2018 tarihine kadar gerçekleştirebileceklerdir. Kredi ve Yurtlar Kurumu sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını online olarak yapacak şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular geçersiz olacaktır. Bu bağlamda başvurular Online Başvuru Sistemi (http://basvuru.gsb.gov.tr) üzerinden gerçekleştireceklerdir.

Yorumlar (0)